ŁÓDŹ. Za rok pierwsi goście odwiedzą ORIENTARIUM. Zobacz, jak będzie wyglądało [GALERIA]

2020-05-22 10:08 DK

Już za rok pierwsi zwiedzający przekroczą próg budowanego na terenie łódzkiego ogrodu zoologicznego orientarium – magicznego miejsca, gdzie będzie można podziwiać faunę oceaniczną z rekinami, rafę koralową, orangutany, pantery mgliste, rekiny, niedźwiedzie malajskie i gibony. Zobacz, jak będzie wyglądało.

- Łódzkie Orientarium to obecnie plac budowy, ale zapewniam wszystkich, że blisko 60 procent tej przestrzeni to będzie egzotyczna tropikalna zieleń – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. - Rośliny, krzewy, bluszcze i trawy zasadzone tutaj będą pochodzić z tak odległych krajów jak: Laos, Hong Kong, Indie, Australia, Japonia czy Filipiny. Klimat tropikalny będzie podtrzymywany przez zachowanie odpowiedniej wilgotności oraz temperatury. Mam nadzieję, że budowa Orientarium będzie przebiegać zgodnie z planem, i w maju przyszłego roku spotkamy się w tym miejscu i będziemy mogli podziwiać nie tylko architekturę budynku, ale przede wszystkim cieszyć się obecnością zwierząt – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

ZOBACZ: Robotnicy PRZEBILI SIĘ z ul. Legionów do Manufaktury! Tak będzie wyglądać NOWY PASAŻ! [WIZUALIZACJE]

Budynek Orientarium składać się ma z części wejściowo-konferencyjnej oraz części dla zwierząt. Znajdzie się w nim miejsce dla słoni indyjskich, basen ze słoną wodą i podwodnym tunelem dla zwiedzających oraz dżungla dla zwierząt. Będzie to przestrzeń ekspozycyjna dla zwierząt z Azji Południowo-Wschodniej.

- Inwestycja weszła w bardzo wdzięczny etap. Trwają ostatnie prace wykończeniowe przy aranżacji budynku. Z racji tego, że cały obiekt będzie wprowadzał nas w klimat Azji Południowo-Wschodniej dopracowujemy każdy najdrobniejszy szczegół zarówno we wnętrzach Orientarium, jak i na terenach zewnętrznych - dodaje Arkadiusz Jaksa, prezes Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.
Orientarium zajmie blisko połowę terenu łódzkiego ZOO. W ramach projektu powstaną też nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery, a całość zostanie uzupełniona zapleczem rekreacyjno-gastronomicznym. Orientarium ma zająć 2 ha powierzchni, do tego dojdzie 5,5 ha wybiegów dla zwierząt.

CZYTAJ: Rodzina z woj. łódzkiego pojechała na majówkę do Szczawnicy. Wszystkich czeka KWARANTANNA

Dzięki nowej inwestycji w łódzkim ogrodzie zoologicznym pojawią się nowe gatunki zwierząt: orangutany, pantery mgliste, rekiny, niedźwiedzie malajskie, gibony, dzioborożce, langury, szpaki balijskie i płaszczki. Dzięki Orientarium w łódzkim ogrodzie zoologicznym wznowiona zostanie hodowla posiadanych do niedawna gatunków, m.in. słoni indyjskich.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Masz podobny temat? Pisz na: lodzkie@se.pl

Pierwszy dzień w krakowskim ZOO po pandemii koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.