Łódzkie: 8 nowych zakażeń koronawirusem. Testy potwierdzają

2020-03-29 15:46 oprac. AG
Kolejne osoby ZAKAŻONE koronawirusem w województwie świętokrzyskim! NOWE DANE Ministerstwa Zdrowia
Autor: pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. W województwie łódzkim stwierdzono kolejnych 8 nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

Są nowe dane o zachorowaniach na chorobę CIVID-19 wywołaną śmiertelnie niebezpiecznym koronawirusem w Polsce: to w sumie 54 nowe przypadki potwierdzone testami. Oto lista nowych zachorowań stwierdzonych przez lekarzy: 22 osoby z woj. małopolskiego, 10 z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 z woj. pomorskiego, 3 z woj. zachodniopomorskiego, 2 osoby z woj. lubelskiego. Niestety resort zdrowia  powiadomił też o kolejnej osobie zmarłej w wyniku zakażenia koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Pacjent przebywał w szpitalu w Raciborzu. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to już 1771. 20 osób zmarło w wyniku zakażenia koronawirusem, w większości przypadków zmarli mieli choroby współistniejące.

Koronawirus: relacja na żywo

Epidemia w Polsce wciąż się rozwija. Zatem apelujemy: zostańcie w domach! To jedyne, co może uchronić przed zakażeniem śmiertelnie niebezpiecznym wirusem.W czasie epidemii niedopuszczalne są imprezy, spotkania rodzinne, przyjmowanie gości w domu. Wszelkie kontakty trzeba maksymalnie ograniczyć. W przeciwnym razie czeka nas taki dramat, jaki obecnie rozgrywa się we Włoszech, Hiszpanii, Francji, USA. Jedyne, co może zminimalizować ryzyko zakażenia jest pozostanie w domu i maksymalne ograniczenie kontaktów.