Paweł Królikowski NIE ŻYJE. Aktor w Zduńskiej Woli był LEGENDĄ

2020-02-27 14:28 msz
Paweł Królikowski
Autor: Wikipedia

Paweł Królikowski nie żyje. Popularny aktor zmarł dziś nad ranem. Miał 58 lat.

Paweł Królikowski zmarł po długiej chorobie. Aktor 20 grudnia trafił do szpitala na oddział neurochirurgiczny. Cztery lata temu wycięto mu tętniaka mózgu. Operacja nie wystarczyła do zupełnego wyleczenia. Paweł Królikowski musiał zrezygnować z obowiązków zawodowych m.in. przestał pojawiać się w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Aktor od grudnia 2019 roku nie opuścił szpitala. - Zmarł dziś nad ranem - powiedział "Super Expressowi" jego przyjaciel. Informacja została potwierdzona w kilku niezależnych źródłach.

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 roku w Zduńskiej Woli (woj. łódzkie) z której pochodzą m.in. franciszkanin, męczennik, święty kościoła katolickiego, Maksymilian Maria Kolbe, czy producent i wynalazca kosmetyków, Max Factor. Królikowski był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym, prezenterem i realizatorem telewizyjnym oraz prezesem Związku Artystów Scen Polskich.

Jego pierwszą rolą ekranową był chuligan w filmie Dzień kolibra z 1984 roku. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Po studiach związał się z Teatrem Studyjnym'83 im. Juliana Tuwima w Łodzi (1987–1990), w którym zadebiutował rolą Konduktora w spektaklu Lewisa Carrolla "Przygody Alicji w krainie czarów". Zagrał postać lekarza onkologa, profesora Sławomira Starzyńskiego w telenoweli TVP2 "Na dobre i na złe" (2005–2006). Odgrywał też postać nieugiętego policjanta Igora Rosłonia w serialu TVP2 "PitBull" (2007–2008). Grał też m.in. w popularnym serialu TVP „Ranczo”, gdzie wcielał się w rolę Kusego. Zasiadał w jury programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Był też prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Paweł Królikowski w kwietniu skończyłby 59 lat. Zostawił żonę Małgorzatę Ostrowską-Królikowską i piątkę dzieci. Bratem Pawła Królikowskiego jest Rafał, który też jest aktorem.

Źródło: Super Express