Paweł Królikowski

i

Autor: TRICOLORS/East News

Paweł Królikowski nie żyje. Kiedy pogrzeb?

2020-02-27 13:16

Tragiczne informacje dla fanów Pawła Królikowskiego (†58 l.). Znany i ceniony aktor przegrał walkę o życie, która była bardzo trudna i wyczerpująca, także dla najbliższych aktora. Jak dowiedział się "Super Express", artysta zmarł w czwartek 27 lutego nad ranem. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe gwiazdora "Rancza". Królikowski z żoną i dziećmi mieszkał w podwarszawskim Zalesiu Górnym.

Paweł Królikowski nie żyje. Miał 58 lat

Paweł Królikowski nie żyje.  Zmarł po długiej chorobie. Aktor trafił do szpitala tuż przed Bożym Narodzeniem, w piątek 20 grudnia. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym, gdzie odwiedzali go bliscy.

Żona pokazała zdjęcie z Królikowskim. Niespodziewane słowa. Tak Ostrowska-Królikowska pożegnała męża

Antek Królikowski pożegnał Tatę. Łzy napływają do oczu

Przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego. Wzruszające wpisy

Ostrowska z rozdartym sercem o Królikowskim. Wspomina jego pięknego SMS-a

Wiadomo, że Paweł Królikowski zmagał się z chorobą neurologiczną. Cztery lata temu wycięto mu tętniaka mózgu, ale jeden zabieg nie wystarczył do zupełnego wyleczenia. W pewnym momencie Królikowski musiał zrezygnować z obowiązków zawodowych, przestał pojawiać się na nagraniach "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

W końcu sam, między słowami, ujawnił, w jakim stanie się wówczas znajdował. - Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej – powiedział we wrześniu podczas ostatniego odcinka programu. – Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek i okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać.

Jak dowiedział się "Super Express", Paweł Królikowski od grudnia nie opuścił szpitala. - Zmarł w czwartek nad ranem - powiedział nam jego przyjaciel. Informację tę potwierdziliśmy w kilku niezależnych źródłach.

Paweł Królikowski w kwietniu skończyłby 59 lat. Zostawił żonę, także aktorkę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz piątkę dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego i Jana. Bratem Pawła Królikowskiego jest Rafał, który także zajmuje się aktorstwem.

Nasi Partnerzy polecają