Startuje akcja Świeć się z Energą. Czy Łódź z nowymi iluminacjami ma szansę stać się "Świetlną Stolicą Polski"?

2019-12-06 17:12 Akcja Partnerska
Czy Łódź z nowymi iluminacjami ma szansę stać się Świetlną Stolicą Polski?
Autor: UMŁ

Po raz jedenasty rusza konkurs Świeć się z Energą. Jedyny w swoim rodzaju plebiscyt, którego zadaniem jest wyłonienie najbardziej rozświetlonego miasta w Polsce w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Kto w tym roku stanie na podium? Przed nami pierwszy etap zabawy - zgłaszajcie swoje miasta i walczcie o charytatywne nagrody, tytuł „mistrza województwa” oraz awans do finału! Dla amatorów fotografii też mamy coś specjalnego.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to jedyny w swoim rodzaju czas kiedy każdy dom nabiera kolorów. I nie ma co ukrywać, ale chyba wszystkie miasta prześcigają się w dekorowaniu świetlistymi konstrukcjami ulic, parków i placów. Walka jest zacięta, bo każdy chce żeby to jego miasto było tym najlepiej rozświetlonym. Iluminacje z roku na rok coraz bardziej zaskakują, dlatego nie zwlekajcie dłużej tylko zgłaszajcie swoje miejsca do plebiscytu „Świeć się z Energą”. W ciągu ostatnich 10 lat plebiscyt wygrywały: Rzeszów, Szczecin (dwa razy), Bielsko Biała (dwa razy), Połczyn-Zdrój (dwa razy), Zamość (dwa razy) oraz Sędziszów Małopolski.

Świeć się z…

Plebiscyt dzieli się na dwa etapy: wojewódzki i finał ogólnopolski, a ocena kandydatów odbywa się na podstawie zdjęć prezentujących świąteczny klimat miejscowości. Zwycięskie miasto zdobywa tytułu „Świetlnej Stolicy Polski” oraz otrzymuje cenne nagrody dla potrzebujących o łącznej wartości 50 000 zł. Do każdego z pozostałych finalistów – „mistrza województwa” trafia pomoc o wartości 10 000 zł.
Aby twoje miasto wzięło udział w konkursie należy zgłosić je do Plebiscytu w terminie od 6.12.2019 do 2.01.2020 roku.

Konkurs fotograficzny

Na tym jednak nie koniec, bo równolegle do Plebiscytu miast odbywa się konkurs fotograficzny adresowany do osób uwielbiających robić zdjęcia. Miłośnicy fotografii rywalizują w kilku kategoriach tematycznych takich: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Ulubiona Szopka. Pamiętajcie liczy się przede wszystkim kreatywność! Konkurs trwa od 6.12.2019 do 15.01.2020 roku. Każdy uczestnik może dokonać po 2 zgłoszenia w każdej kategorii tematycznej za pomocą formularza dostępnego na stronie konkursowej swiecsie.pl

Konkurs rusza 6 grudnia, wszystkie potrzebne informacje o plebiscycie i towarzyszących mu konkursach w ramach „Świeć się z Energą” znajdziecie na stronie SwiecSie.pl.

Czy Łódź z nowymi iluminacjami ma szansę stać się Świetlną Stolicą Polski?
Autor: UMŁ

Łódź z zupełnie nową iluminacją świąteczną!

Centrum naszego miasta zabłysnęło wraz z początkiem grudnia. Było to nie lada wydarzenie, ponieważ w tym roku Łódź ma zupełnie nową iluminację świąteczną! Przechadzając się po zmroku ulicą Piotrkowską można poczuć się jak w bajce. Motywem przewodnim jest "leśna przygoda w sercu wielkiego miasta". Świetliste ptaszki, wiewiórki, łanie, jeleń, lis, konary drzew wprowadzają nas w niezwykły klimat!

Czy Łódź z nowymi iluminacjami ma szansę stać się Świetlną Stolicą Polski?
Autor: UMŁ

Do tego w różnych punktach znajdziecie wymarzone scenerie do zrobienia selfie czy rodzinnych fotografii. I tak, na spacerowiczów, przy Pasażu Rubinsteina czeka prezent rozpakowywany przez dwie sikorki, do którego wnętrza można... wejść, a w kilku punktach deptaka znajdują się iluminowane fotoramy w formie splątanych konarów drzew dekorowanych złotymi i srebrnymi bombkami.

Czy Łódź z nowymi iluminacjami ma szansę stać się Świetlną Stolicą Polski?
Autor: UMŁ

Ozdoby ciągną się od Placu Wolności, a pełna przygód wędrówka przez zimowy las ma swój finał u stóp królowej Świąt, czyli imponującej, bogato dekorowanej choinki, która wyrosła tuż obok słynnego pomnika jednorożca. Mierzące aż 21 metrów drzewo, o rozłożystych zielonych gałązkach, ozdobiły świetliste szyszki, błyszczące złote dekory w kształcie jeleni i wiewiórek, a także, oczywiście, setki bombek i tysiące energooszczędnych punktów świetlnych LED.

Tym razem dekoracje sięgają nieco dalej - iluminacje można także zobaczyć przejeżdżając aleją Piłsudskiego.

Czy Łódź z nowymi iluminacjami ma szansę stać się Świetlną Stolicą Polski?
Autor: UMŁ

Co ważne, nowe dekoracje są energooszczędne i pobierają mniej energii niż poprzednie, mimo zwiększenia oświetlanej powierzchni. Ślad węglowy 1 godziny całej iluminacji w mieście wynosi ok. 13,5 kg CO2. To mniej więcej tyle, ile wynosi ślad węglowy podróży 1 osoby samochodem osobowym z Warszawy do Łodzi.

Czy Łódź z nowymi iluminacjami ma szansę stać się Świetlną Stolicą Polski?
Autor: UMŁ

Czy Łódź zostanie Świetlną Stolicą Polski?

Przyznacie, że nowa iluminacja robi wrażenie! Co Wy na to, aby to właśnie Łódź, w tym roku, została Świetlną Stolicą Polski? Najbliżej tego tytułu byliśmy w 2012 roku, kiedy to stanęliśmy na podium, zajmując III miejsce. Tym razem powalczmy o nagrodę główną! Warto, bo cel jest szczytny. Liczymy na Waszą pełną mobilizację!

Świeć się z Energą
Autor: Świeć się z Energą Link: https://swiecsie.se.pl/

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Grupa Energa (www.energa.pl), Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl Więcej informacji o plebiscycie i konkursach w ramach „Świeć się z Energą” na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Akcja partnerska