Koronawirus Lubelskie: KSIĘDZA ZABIŁA ZARAZA. Białopole w smutku [ZDJĘCIA]

2020-03-24 22:30 Mucha

Nie żyje ks. Henryk Borzęcki (+68 l.), proboszcz parafii w Białopolu na Lubelszczyźnie. Zabił go koronawirus. Duchowny od prawie 30 lat był proboszczem parafii pod Chełmem. Kilka dni temu trafił do szpitala z zapaleniem płuc, potem okazało się, że jest zarażony koronawirusem.

– 24 marca o godz. 5.30 w szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki – poinformował ks. Zygmunt Jagiełło z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Puste już i tak ulice Białopola wyludniły się jeszcze bardziej. W okolicy potwierdzono już kilka zakażeń COVID-19, przypadek ks. Henryka był pierwszy.

Trafił do szpitala w Chełmie 16 marca. Miał zapalenie płuc, leczyli go lekarze oddziału pulmonologicznego. O tym, że jest także nosicielem zjadliwego wirusa, poinformowano 19 marca. Wtedy przewieziony został do szpitala zakaźnego w Puławach.

– Ksiądz ostatni raz sprawował liturgię w kościele parafialnym 9 marca. Gdy poczuł się chory, zastąpił go inny kapłan – informował na stronie internetowej diecezji ks. Michał Maciołek. Nie wiadomo, kiedy i od kogo ks. Borzęcki się zaraził.

Posłuchaj, jak chronić seniorów przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Minister zdrowia o nowych obostrzeniach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.