Lublin. Już w weekend wielkie ŚWIĘTO miłośników broni. Zlot Pro Arma trzeba odwiedzić

2019-12-04 16:48 Mucha
Zlot miłośników broni palnej Pro Arma 2019
Autor: Repordukcja Mariusz Mucha Zlot miłośników broni palnej Pro Arma 2019

Szykuje się wielka gratka nie tylko dla tych, którzy o broni palnej wiedzą już prawie wszystko. Także ci, którzy chcieliby dopiero wejść w świat militariów i strzelectwa, powinni w weekend odwiedzić hale Targów Lublin, gdzie odbędzie się IV Ogólnopolski Zlot Miłośników Broni Palnej. Patronem medialnym imprezy jest „Super Express”.

Kolekcjonowanie broni palnej i strzelectwo staje się coraz bardziej popularne w Polsce. Komendy Główna Policji na koniec 2017 roku doliczyła się prawie 464 tysięcy sztuk zarejestrowanej w Polsce broni, o kilkadziesiąt tysięcy więcej niż rok wcześniej. Równie szybko rośnie liczba wydawanych pozwoleń ba broń. Nic dziwnego, że organizatorzy IV Ogólnopolskiego Zlotu Miłośników Broni Palnej spodziewają się nawet 2 tysięcy gości.

- Zobaczymy wiele unikalnych sztuk broni należących do największych kolekcjonerów w Polsce – zapowiada Dariusz Topyła, jeden ze współorganizatorów wydarzenia, podkreślając przy tym, że sobota zarezerwowana jest ze względów bezpieczeństwa dla ludzi z branży i posiadaczy pozwolenia na broń. – Niedzielę oddajemy w ręce klubów i stowarzyszeń strzeleckich – dodaje.