Przenieś się do starożytnego świata! Arena Lublin zmienia się w... Koloseum! [AUDIO]

2019-09-19 14:02 Bartłomiej Ważny
To jak podróż w czasie! Starcia antycznych wojowników się na Arenie Lublin
Autor: pixabay.com/Madrover

Trwa Festiwal Historii bez Liku. Przed nami największe i najbardziej widowiskowe wydarzenie: spektakl Bogowie Wojny.

Najbardziej widowiskowo zapowiada się spektakl „Bogowie Wojny”, który odbędzie się na Arenie Lublin w piątek. W największym spektaklu rekonstrukcji historycznych w Polsce weźmie udział ponad 200 aktorów. Będzie można zobaczyć widowisko z udziałem najlepszych rekonstruktorów z całej Europy.

„Bogowie Wojny” to opowieść o korzeniach współczesnej Europy. Widzowie na własne oczy zobaczą, jak wykuwała się historia naszego świata. W czasie spektaklu zobaczymy spektakularne walki rodem z antyku i średniowiecza, które zostaną odtworzone przez najlepszych europejskich rekonstruktorów.

Chcieliśmy pokazać „widokówkę” z przeszłości, chcieliśmy pokazać, jak wyglądali Rzymianie, jak prezentowała się pierwsza, profesjonalna armia świata antycznego – mówi jeden z organizatorów, Łukasz Sędyka, ze stowarzyszenia Hellas et Roma. – Można powiedzieć, że to, co będzie się działo na stadionie Arena Lublin, będzie tylko wycinkiem. Żeby zobaczyć pełen obraz tego, co przygotowaliśmy, zapraszamy do naszej wioski historycznej.

Za starożytną część spektaklu odpowiadają dwie grupy rekonstrukcyjne: Hellas et Roma oraz Legio XXI Rapax. Z kolei średniowieczną oprawę przygotują prawdziwi rycerze ze Stowarzyszenia Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej oraz klubu LWY Lublin, który reprezentuje Polskę w Mistrzostwach Świata Pełnokontaktowych Walk Rycerskich w federacjach HMBIA Battle of the Nations i IMCF.

W programie znajduje się starcie rzymskich legionistów z barbarzyńcami; oblężenie germańskiej osady przez Rzymian; walki gladiatorów oraz XIII-wieczny turniej rycerski. Wszystko to w akompaniamencie muzyki granej na żywo. Szczegóły oraz bilety można znaleźć na stronie historiibezliku.pl.

Szczegóły spektaklu Bogowie Wojny zdradza Łukasz Sędyka ze stowarzyszenia Hellas et Roma. Posłuchaj szczegółów: