Samochód STARANOWAŁ pieszą na chodniku. SCENY GROZY na Lubelszczyźnie

2020-01-24 16:06 mt
Samochód STARANOWAŁ pieszą na chodniku. SCENY GROZY na Lubelszczyźnie
Autor: KWP Lublin

Sceny grozy w Wąwolnicy na Lubelszczyźnie. Samochód staranował pieszą na chodniku! Kobieta znalazła się w potrzasku, przygnieciona do słupka drogowego. Jak do tego doszło?! Okazuje się, że kierowca był kompletnie pijany, miał 2,5 promila!

Przerażająca sytuacja! Kierowca samochodu staranował pieszą na chodniku, w miejscu, gdzie – przynajmniej teoretycznie – powinna być zupełnie bezpieczna. 55-latka została przygnieciona do jednego ze słupków z łańcuchami. To cud, że nic poważnego jej się nie stało.

Wszystko wydarzyło się wczoraj w Wąwolnicy (pow. puławski) na Lubelszczyźnie. 55-latka szła chodnikiem przy Rynku. W pewnym momencie zauważyła samochód jadący od strony ul. Lubelskiej. Nie mogła się tego spodziewać!

Pojazd wjechał na chodnik, a następnie jadąc po nim, uderzał w słupki z łańcuchami oddzielające go od jezdni. Zanim kobieta zdążyła uciec, samochód przygniótł ją do jednego ze słupków – relacjonuje podkom. Ewa Rejn-Kozak z Komendy Miejskiej Policji w Puławach.

Świadkiem całego zdarzenia był mąż 55-latki, który czekał na nią na pobliskim parkingu. Oboje od razu zorientowali się, że kierowca samochody nie może być trzeźwy. Zabrali mu kluczyki ze stacyjki. To cud, że nie doprowadził do tragedii!

Badanie wykazało, że 42-latek z gminy Poniatowa ma ponad 2,5 promila alkoholu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz wysoka grzywna – dodaje Rejn-Kozak.

42-latkiem zajęli się policjanci, a 55-latką załoga karetki pogotowia. Na szczęście skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach.