12-latek zastrzelił się z broni ojca. Kto za to odpowie? Horror w Lidzbarku Warmińskim

i

Autor: Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne 12-latek zastrzelił się z broni ojca. Kto za to odpowie? Horror w Lidzbarku Warmińskim

12-latek zastrzelił się z broni ojca. Kto za to odpowie? Horror w Lidzbarku Warmińskim

2022-07-11 15:40

Do tragedii doszło w Lidzbarku Warmińskim, gdzie zaledwie 12-letni chłopak postrzelił się z broni ojca. Nastolatek zmarł, a zarzuty dotyczące narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i pozostawienia bez nadzoru broni palnej usłyszał 50-letni ojciec chłopca. Mężczyzna miał pozwolenie na posiadanie broni.

Jak poinformował w komunikacie rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, Prokuratura Rejonowa w Lidzbarku Warmińskim prowadzi śledztwo dotyczące postrzelenia się 12-latka. Jak wynika z dotychczas zebranego materiału dowodowego przez Prokuraturę Rejonową w Lidzbarku Warmińskim, 6 lipca tego roku w godzinach przedpołudniowych, w jednym z mieszkań w Lidzbarku Warmińskim, 12-letni chłopiec, pod nieobecność opiekunów, użył broni palnej pozostawionej przez ojca bez należytego zabezpieczenia, oddając strzał w głowę, na skutek czego poniósł śmierć na miejscu. Ojciec dziecka miał pozwolenie na broń.

Zobacz też: Skoczył z dachu i zginął! To już drugi 19-latek z Bartoszyc, który podjął próbę samobójczą

Według informacji przekazanych przez Polską Agencję Prasową, 50-letniemu Piotrowi H. prokurator przedstawił zarzuty, iż wbrew ciążącemu obowiązkowi opieki nad małoletnim synem, naraził go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia poprzez opuszczenie mieszkania, pozostawiając jednocześnie bez nadzoru broń palną oraz że wbrew przepisom ustawy o broni i amunicji przechowywał broń palną w niezabezpieczonym miejscu, czym umożliwił pokrzywdzonemu swobodny do niej dostęp, skutkujący użyciem, a następnie śmiercią dziecka.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr H. odmówił ustosunkowania się do przedstawionych mu zarzutów i składania wyjaśnień. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności- podała prokuratura.

Zobacz również: Tajemnicza śmierć 21-letniego Kamila spod Olsztyna. "Z ogromnym bólem serca, musimy odwołać akcje poszukiwań" [ZDJĘCIA]

Z respiratorem pływał w basenie
Sonda
Czy boisz się śmierci?

Najgłośniejsze zbrodnie świata. Co kieruje umysłem zabójcy?

Włącz podcast i posłuchaj historii najsłynniejszych seryjnych morderców.

Listen to "Anatolij Onoprienko - Bestia z Żytomierza cz.1" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany