2100 złotych i 14 punktów karnych. Cała lista wykroczeń. Wystarczyła jedna podróż

i

Autor: shutterstock, Stanislaw Bielski/REPORTER Zdj. ilustracyjne.

Policjanci nie mieli litości

2100 złotych mandatu i 14 punktów karnych. Cała lista wykroczeń. Wystarczyła jedna podróż

2024-02-27 10:00

Wsiadając za kierownicę bierze się odpowiedzialność nie tylko za swoje życie, ale również osób, które się przewozi. Takiej odpowiedzialności zabrakło 24-letniemu kierującemu Mitsubishi, który mimo że nie miał uprawnień do kierowania, przewoził dwoje dzieci poza fotelikami bezpieczeństwa, pojazdem, który nie był dopuszczony do ruchu, mając w samochodzie większą liczbę pasażerów niż dopuszczalna.

Długa lista "grzechów" 24-latka. M.in. 6 osób w aucie i brak prawa jazdy

2100 złotych i 14 punktów karnych - tyle kosztowała jedna podróż 24-letniego mieszkańca powiatu mrągowskiego, który w piątek (23 lutego) wieczorem, przed godz. 21 został zatrzymany do kontroli drogowej przez mrągowskich policjantów ruchu drogowego. Kontrola była bezlitosna dla 24-latka. Mundurowi znaleźli całą listę "grzechów" młodego kierowcy. 24-latek nie miał prawa jazdy. Co więcej, pojazd, którym jechał nie był dopuszczony do ruchu, ponieważ został mu zatrzymany dowód rejestracyjny z powodu zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na tym nie koniec wyliczanki. 24-latek przewoził dwoje dzieci poza fotelikami bezpieczeństwa. - Jakby tego było mało w pojeździe znajdowało się łącznie 6 osób, gdzie zgodnie z liczbą miejsc ogółem określoną w dowodzie rejestracyjnym dla tego pojazdu wynosiła 5 - mówi mł. asp. Paulina Karo z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Ponad 2 tysiące złotych mandatu i kilkanaście punktów karnych to nie jedyny problem 24-latka. - Za kierowanie bez stosownych uprawnień będzie tłumaczyć się przed sądem, gdyż funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która będzie stanowiła załącznik do wniosku o ukaranie - informuje rzeczniczka mrągowskich policjantów.

Wielki test dla kierowców! Wiesz co oznaczają te znaki?

Pytanie 1 z 8
Co oznacza ten znak?
znaki drogowe
Kraków. Pirat drogowy w bmw uciekał przed policją. Auto rozbił na drzewie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki