Wodniacy

i

Autor: wm.policja.gov.pl Zdj. ilustracyjne.

Utonięcie na Mazurach

42-latek utonął na oczach brata. Wcześniej pili alkohol

2022-07-18 12:03

Tragicznym finałem zakończył się letni wypoczynek i wędkowanie dwóch braci na jeziorze Szóstak Duży. 42-letni mężczyzna utopił się po tym, jak wypadł z łódki. Wcześniej mężczyźni pili alkohol. Policja apeluje, aby nie odpoczywać nad wodą po spożyciu alkoholu.

W sobotę (16 lipca) służby ratunkowe dostały zgłoszenie o mężczyznach, którzy wypadli z łódki na jeziorze Szóstak Duży w gminie Stare Juchy. Policjanci ustalili, że rano dwaj bracia wypłynęli łódką na ryby. W pewnym momencie łódka wywróciła się i wędkarze wpadli do wody. Świadkowie zdarzenia ruszyli na pomoc. Jednego z mężczyzn udało się uratować. Drugi z nich zniknął pod wodą. Nurkowie i strażacy rozpoczęli poszukiwania 42-latka. Niestety, kilka godzin później jego ciało zostało znalezione w wodzie. Ełcka policja przypomina, że podczas tegorocznych wakacji w powiecie ełckim utonęły już 3 osoby.

Policjanci przypominają, żeby nigdy nie wchodzić do wody ani nie pływać sprzętem wodnym po wypiciu alkoholu. Ważne jest też, aby pływać po wodach sprawdzonym sprzętem, mając na wyposażeniu środki ratunkowe. Nie należy też przeceniać swoich umiejętności pływackich. Do odpoczynku nad wodą należy podchodzić odpowiedzialnie i z rozwagą.

CZYTAJ TEŻ: Horror w Olsztynie! W rzece Łynie dryfowały zwłoki mężczyzny

Sonda
Czy byłbyś w stanie uratować tonącą osobę?
Express Biedrzyckiej - Tomasz Słomka: Mateusz Morawiecki powoli staje się obciążeniem