Awaria na przejściu granicznym z Rosją! Ile potrwają utrudnienia w odprawach?

2019-11-12 10:10 SCH
Przejście graniczne w Gronowie
Autor: WMOSG Awaria na drogowym przejściu granicznym w Gronowie, w woj. warmińsko-mazurskim

Z powodu awarii sieci energetycznej wstrzymano odprawę osób i środków transportu na drogowym przejściu granicznym w Gronowie. Miejsce awarii zostało zlokalizowane, ale nie wiadomo ile mogę potrwać utrudnienia. Być może kilka godzin, a nawet przez cały wtorek.

Straż Graniczna zwraca się z prośbą do podróżnych o uwzględnienie tej informacji przy planowaniu tras przejazdu i kierowanie się na inne przejścia graniczne z obwodem kaliningradzkim - Po usunięciu awarii i przywróceniu odprawy granicznej niezwłocznie Państwa poinformujemy - mówi Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Graniczne.

Miejsce awarii zostało już zlokalizowane, ale nie wiadomo jeszcze, ile potrwa naprawa. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin, a nawet cały dzień. Gronowo jest drugim pod względem liczby podróżnych drogowym przejściem granicznym z Federacją Rosyjską. W ciągu doby granicę w obie strony przekracza tu średnio 2,5 tys. osób.

Najbliższą alternatywą jest przejście graniczne w Grzechotkach. Można do niego dojechać drogą ekspresową S22. Na wszystkich przejściach granicznych nie ma na razie kolejek, odprawy odbywają się na bieżąco.