Barometr zawodów w warmińsko-mazurskim. Tych fachowców pracodawcy poszukują najbardziej! [GALERIA]

Praca - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Jakich pracowników poszukują pracodawcy w woj. warmińsko-mazurskim?

Ślusarz, kucharz, a także piekarz, fizjoterapeuta i kierowca ciężarówek - m.in. na deficyt tych zawodów cierpi rynek pracy w woj. warmińsko-mazurskim. Jeśli szukasz zatrudnienia w tym fachu, w naszym regionie powinieneś być spokojny swojej zawodowej przyszłości. Co jeszcze znalazło się na długiej liście tzw. deficytu zawodowego?

Wyniki badania wskazują na dynamiczne zmiany zachodzące na rynku pracy. Rosnąca liczba zawodów deficytowych potwierdza tendencje wzrostu zapotrzebowania na pracowników, przy jednoczesnych problemach z pozyskaniem rąk do pracy w wielu branżach.

Prognoza barometrowa na nadchodzący rok przewiduje dalszy wzrost liczby zawodów deficytowych, czyli takich, w których pracodawcy będą mieli problem z obsadzeniem wolnych stanowisk pracy. W skali województwa przewiduje się deficyt w niemal 20 zawodach.

Jakie zawody będą deficytowe w roku bieżącym? Barometr Powiatowego Urzędu Pracy w Olsztynie wskazuje na betoniarzy, zbrojarzy, blacharzy i lakierników samochodowych, brukarzy, stolarzy, elektryków czy fizjoterapeutów. To oznacza, że w tych zawodach warto się kształcić. Szczegóły sprawdzicie w naszej galerii!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ranking Perspektywy 2021. Najlepsze szkoły z warmińsko-mazurskiego [LISTA]

Jan Tomaszewski ATAKUJE Sousę i jego taktykę. OSTRO!
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE