W miejsce basenu przy ul. Głowackiego w Olsztynie powstaje osiedle

i

Autor: Tauber Promotion W miejsce basenu przy ul. Głowackiego w Olsztynie powstaje osiedle.

Najstarszy basen w mieście znika

Basen przy ul. Głowackiego to już przeszłość. W jego miejsce powstanie osiedle

2022-11-17 13:40

W Olsztynie przy ulicy Głowackiego trwają aktualnie prace rozbiórkowe, mające na celu likwidację znajdującego się na tym terenie nieczynnego już najstarszego basenu w mieście. Trójmiejski deweloper INPRO S.A. przygotowuje teren pod inwestycję. Firma jest obecnie w trakcie opracowywania koncepcji zabudowy nowego miejsca. Zakończenie trwających aktualnie prac rozbiórkowych zaplanowane jest na koniec stycznia 2023 roku. Data rozpoczęcia budowy inwestycji wstępnie ustalona jest na lata 2024-2025.

Na zgliszczach basenu przy ul. Głowackiego powstaje osiedle

W ramach projektu planowana jest budowa nowoczesnego osiedla, a także pełna rewitalizacja terenów zielonych, mająca na celu utworzenie parku dostępnego dla całej lokalnej społeczności.  – Oprócz osiedla mieszkaniowego planujemy także rewitalizację pobliskich terenów zielonych mającą na celu utworzenie parku z ciekawą infrastrukturą. Mamy nadzieję, że cały kompleks odmieni tę przestrzeń, nadając jej nową formę. Patrząc na planowaną ogromną przemianę tego miejsca, zadecydowaliśmy, że projekt będzie nosił wyjątkową nazwę, zwiastującą nadchodzące zmiany: Metamorfoza – mówi Robert Maraszek, Wiceprezes Zarządu INPRO S.A.

W ramach inwestycji zaplanowano utworzenie 3 budynków mieszkalnych. W obiektach powstaną lokale liczące od jednego do pięciu pokoi o zróżnicowanych metrażach od 28 do nawet 110 m2. Mieszkania na parterze będą posiadały ogródki. Dodatkowo dachy budynków pokryte będą roślinnością, wpływającą nie tylko na atrakcyjność wizualną inwestycji, ale przede wszystkim dbającą o dobrą jakość powietrza. W budynkach powstaną podziemne hale garażowe z miejscami postojowymi. W obiektach przewidziano także przestrzeń na boxy do przechowywania rzeczy, rowerownie oraz wózkarnie. W obrębie osiedla planowane jest utworzenie trzech kameralnych placów zabaw, zarówno dla tych młodszych, jak i nieco starszych dzieci. Ponadto na osiedlu przewidziano powstanie lokali usługowych o zróżnicowanej powierzchni od 40 do 100 m2, a także uwzględniono miejsce dedykowane pod utworzenie paczkomatu czy bankomatu. W skład koncepcji całego projektu poza samym osiedlem mieszkalnym wchodzi również zaprojektowanie terenu ogólnodostępnego parku, obejmującego nie tylko strefy zielone, ale także m.in.: przyrządy służące do zabawy w ramach placu zabaw, infrastrukturę komunikacyjną wraz z oświetleniem oraz elementy małej architektury.

Sonda
Czy masz mieszkanie własnościowe, czy wynajmujesz?
Dom Lepperów poszedł pod młotek. Nikt nie chce go kupić