Schroniska dla zwierząt potrzebują pomocy

i

Autor: Alexas Fotos / Pixabay Olsztynianka Monika Dąbrowska jest pomysłodawczynią akcji "Dasz piątaka na zwierzaka?"

Dasz piątaka dla zwierzaka? Schroniska potrzebują pilnej pomocy!

2020-05-19 8:24

Wiecie, czym jest akcja "Dasz piątaka dla zwierzaka"? To inicjatywa mająca wesprzeć schroniska dla zwierząt, które w czasie epidemii koronawirusa zmagają się z poważnymi problemami. Darczyńcy sami mają problemy finansowe i nie wspierają schronisk już tak hojnie. Cierpią też zwierzęta, ponieważ wstrzymano adopcje.

"Dasz piątaka na zwierzaka?" Co to jest?

Akcja "Dasz piątaka dla zwierzaka?" to kolejny pomysł Moniki Dąbrowskiej. Olsztynianka jest inicjatorką znanej akcji „Bieg na sześć łap”, znanej w całej Polsce. Na czym ma polegać nowa inicjatywa? Co tydzień do 26 czerwca profil "Biegu na sześć łap" na Facebooku będzie do dyspozycji innego schroniska lub organizacji wspierającej zwierzęta.

- W każdy piątek udostępniamy nasze konto na FB innemu schronisku. Schronisko opowiada na naszym FB, czego najbardziej potrzebuje i przedstawia jednego zwierzaka, który najbardziej poszukuje nowego domu - mówi Monika Dąbrowska.

Pomoc jest bardzo potrzebna, ponieważ epidemia koronawirusa dotknęła zwierzęta równie mocno jak ludzi. - Wolontariusze nie mogą odwiedzać zwierzaków. Darczyńców też jest coraz mniej. Większość firm wspierających do tej pory schroniska same są w trudnym położeniu. Przede wszystkim wstrzymano adopcje - wyjaśnia Dąbrowska.

Randka online... z psem

"Dasz piątaka dla zwierzaka?" to nie tylko szansa na pomoc schroniskom, ale i przedsiębiorcom. Każdy z nich będzie mógł pochwalić się nie tylko tym, jakiemu schronisku pomógł, ale i przedstawić swoją firmę.
Z kolei wszyscy zainteresowani adopcją, którzy będą chcieli dowiedzieć się nieco więcej o poszczególnym zwierzęciu, będą mogli pójść z nim na... randkę, oczywiście online. W spotkaniu uczestniczyć będzie również opiekun zwierzaka, który o nim opowie. Link do wydarzenia na FB dostępny TUTAJ.

Co wiesz o Olsztynie?

Pytanie 1 z 10
W którym roku Olsztyn otrzymał prawa miejskie?
Morawiecki poszedł do fryzjera
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE