Dodatkowe 200 milionów dla Warmii i Mazur? WAŻNE SŁOWA Jarosława Gowina

2021-04-08 13:10
Gowin zamierza obalić koalicję
Autor: LUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS Gowin zamierza obalić koalicję

Minister rozwoju Jarosław Gowin zapowiedział, że w przyszłym tygodniu przedstawi Radzie Ministrów projekt uchwały, która przewiduje przeznaczenie dla samorządów woj. warmińsko-mazurskiego dodatkowej kwoty 200 milionów złotych. - [...] Te 200 milionów złotych to są środki niezbędne dla ziemi warmińsko-mazurskiej do tego, żeby w obszarze samorządowym zniwelować przynajmniej część strat wynikających z pandemii i dodatkowych obostrzeń, które z uzasadnionych powodów, ale dotknęły Warmię i Mazury w minionym miesiącu w sposób szczególnie dotkliwy - stwierdził Gowin.

Podczas konferencji prasowej w Olsztynie Jarosław Gowin mówił, że pandemia koronawirusa uderza nie tylko w polskie firmy, ale również w kondycję całego społeczeństwa i samorządów. W ocenie ministra w szczególnie trudnej sytuacji są te regiony, które w dużym stopniu opierają swój rozwój na branżach szczególnie dotkniętych kryzysem, np. turystyce.

Przypomnijmy, że woj. warmińsko-mazurskie w szerszym lockdownie znajduje się już od 27 lutego. Wówczas region był najmocniej dotknięty przez trzecią falę pandemii koronawirusa. - Ta decyzja była niezbędna, z punktu widzenia medycznego w pełni uzasadniona i widać już po statystykach, że daje tu na Warmii i Mazurach dobre efekty - powiedział minister Gowin, który podkreślił, że jego zdaniem wynikające z tego straty gospodarcze, które ponoszą nie tylko przedsiębiorcy ale i samorządy, powinny być zrekompensowane.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Warmińsko-mazurskie. Regionalny lockdown KATASTROFĄ dla galerii handlowych? "Zbliżamy się do dna"

- [...] W przyszłym tygodniu przedstawię Radzie Ministrów projekt uchwały, która przewiduje przeznaczenie dla samorządów woj. warmińsko-mazurskiego dodatkowej kwoty 200 milionów złotych - zapowiedział minister rozwoju, który liczy, że projekt zostanie poparty "ponad podziałami" przez wszystkich parlamentarzystów z Warmii i Mazur, zwłaszcza z PiS i Zjednoczonej Prawicy.

- [...] Te 200 milionów złotych to są środki niezbędne dla ziemi warmińsko-mazurskiej do tego, żeby w obszarze samorządowym zniwelować przynajmniej część strat wynikających z pandemii i dodatkowych obostrzeń, które z uzasadnionych powodów, ale dotknęły Warmię i Mazury w minionym miesiącu w sposób szczególnie dotkliwy - stwierdził Gowin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Koronawirus, 8 kwietnia. Nowe zakażenia w warmińsko-mazurskim. Raport Ministerstwa Zdrowia

Express Biedrzyckiej - Zbigniew Girzyński: Nigdy bym nie wziął do rządu tych koalicjantów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE