Górowo. Mężczyzna zginął w pożarze! Kiedy przyjechała straż, budynek stał już w ogniu!

2021-09-21 9:01
Pożar w Górowie. Jedna osoba nie żyje
Autor: KMP Olsztyn Pożar w Górowie pod Olsztynem. Zginął 70-letni mężczyzna.

Tragiczny pożar w domu jednorodzinnym w Górowie (woj. warmińsko-mazurskie). Jak informuje straż pożarna, zginęła jedna osoba. Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 września w nocy. Ofiara to prawdopodobnie właściciel posesji, ale jego tożsamość nie została potwierdzona. Strażacy gasili ogień do rana.

Jedna osoba zginęła w pożarze, do którego doszło we wtorek w nocy w domu jednorodzinnym w Górowie, w gminie Kolno. Pożar został zauważony po północy, a pierwsze pojazdy gaśnicze pojawiły się na miejscu po 12 minutach. Cały parterowy budynek z poddaszem stał już wtedy w ogniu. - Gdy dojechał pierwszy zastęp, konstrukcja dachu zawaliła się do wnętrza budynku. Po przygaszeniu ognia, podczas przeszukiwania pomieszczeń natrafiono w kuchni na zwłoki mężczyzny w wieku około 70 lat - poinformował PAP oficer prasowy olsztyńskiej PSP bryg. Tomasz Sobkowicz.

- Mężczyzna, którego spalone ciało odnaleziono po pożarze, to prawdopodobnie właściciel domu, ale jego tożsamość nie została jeszcze potwierdzona - przekazał PAP podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji. Akcja gaśnicza trwała do rana. Uczestniczyło w niej pięć zastępów straży pożarnej i siedem jednostek OSP. Na miejscu zdarzenia pracują jeszcze policjanci pod nadzorem prokuratora, w tym technik kryminalistyki, który zabezpiecza ślady.

Po wstępnych oględzinach zwłok mężczyzny, okazało się, że ofiara to 70-letni mężczyzna samotnie zamieszkujący budynek, w którym doszło do pożaru. Do zbadania przyczyn, źródła oraz okoliczności powstania ognia powołany zostanie również biegły z zakresu pożarnictwa. Ciało 70-latka decyzją prokuratora zostanie zabezpieczone do prosektorium do dalszych badań sekcyjnych. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Tragiczny pożar plebanii w Nowym Stawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE