James Bond. Polskie ślady na drodze agenta 007! Pamiętasz tych bohaterów? [QUIZ]

Sean Connery, Roger Moore, a może Daniel Craig? Kto był najlepszym Bondem? [QUIZ]
Autor: Dr. Blofeld (domena publiczna)/Allan warren (CC BY-SA 3.0)/www.GlynLowe.com/CC BY 2.0 Sean Connery, Roger Moore, a może Daniel Craig? Kto był najlepszym Bondem?

Fani Jamesa Bonda z niecierpliwością czekają na ponowne otwarcie kin i długo wyczekiwaną premierę najnowszego filmu o przygodach agenta 007. Premiera "Nie czas umierać" była już kilkukrotnie przekładana, nie tylko ze względu na epidemię koronawirusa, ale też zmianę reżysera. Film o oryginalnym tytule "No Time to Die" ma trafić do kin 2 kwietnia 2021 r. Zanim obejrzycie najnowsze przygody Bonda, warto sprawdzić swoją wiedzę o polskich wątkach w historii brytyjskiego szpiega!

Film "Nie czas umierać" będzie 25. oficjalnym filmem o przygodach brytyjskiego agenta Jamesa Bonda. Popularny "007" stał się już ikoniczną postacią światowego kina, a aktorzy grający znanego szpiega zyskali ogromną sławę. W wieloletniej historii filmów i powieści o Bondzie, autorstwa Iana Fleminga, nie brakuje polskich wątków.

Polskie wątki u Bonda. Ian Fleming nie lubił Polaków?

Wielu pamięta pewnie o Izabelli Scorupco i jej roli w filmie "GoldenEye". Zdecydowanie więcej polskich śladów znajdziemy w książkach o Bondzie, aniżeli filmach. Kilka postaci doskonale znanych fanom przygód agenta 007, wedle pomysłu pisarza Iana Fleminga, urodziło się w Polsce. Zazwyczaj były to tzw. "czarne charaktery". Czyżby Fleming nie lubił Polaków?

Polskie wątki w filmach o Bondzie. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z siedmiu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Wynik 7/7 oznacza, że jesteś wielkim fanem przygód Jamesa Bonda. Sprawdź się!

Sedno Sprawy - Marcin Kierwiński