Szpital zakaźny w Ostródzie

i

Autor: PAWEŁ KICOWSKI/SUPER EXPRESS Szpital zakaźny w Ostródzie

Koronawirus: ilu jest dziś zakażonych na Warmii i Mazurach? [RAPORT, 22 września]

2020-09-22 17:22

Koronawirus w Polsce. Nowe zakażenia na Warmii i Mazurach. Epidemia nie odpuszcza, co pokazuje raport warmińsko-mazurskiego sanepidu z wtorku, 22 września. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 21 nowych przypadków. W sumie w naszym regionie jest ich już 1243. Sprawdź szczegóły!

Koronawirus na Warmii i Mazurach [AKTUALNE DANE, 22 września]

Nowe zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby na Warmii i Mazurach odnotowano 21 nowych przypadków COVID-19. Duże ognisko wykryto w powiecie nidzickim. Tam zaraziło się 5 kobiet w średnim wieku oraz młoda kobieta, młody mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku i starszy mężczyzna.

Ponadto zakażenia dotyczą: Olsztyna (młody mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku, starsza kobieta) oraz powiatów: iławskiego: (chłopiec, młoda kobieta, młody mężczyzna), olsztyńskiego (młody mężczyzna, kobieta w średnim wieku), bartoszyckiego (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku) i lidzbarskiego (kobieta w średnim wieku). W sumie na Warmii i Mazurach już 1243 osoby zachorowały na koronawirusa, najwięcej w Olsztynie (176).

Koronawirus w Polsce. Ponad 80 tysięcy zakażonych

Rośnie też liczba ozdrowieńców. W ciągu ostatniej doby walkę z COVID-19 wygrało 9 pacjentów (5 osób z powiatu ełckiego i 4 z powiatu szczycieńskiego). W sumie w woj. warmińsko-mazurskim jest 839 ozdrowieńców. Od początku epidemii zmarło 12 osób.

Co mówią pozostałe statystyki? Wykonano 77443 testy na obecność COVID-19. Hospitalizowanych jest 13 pacjentów. W kwarantannie przebywa 2659 osób, zaś pod nadzorem epidemiologicznym - 586. Tymczasem w całej Polsce na koronawirusa zachorowało już ponad 80 tysięcy osób, dokładnie 80699. Zmarło 2316 pacjentów.

Sonda
Czy stosowanie się do zaleceń zapobiega zakażeniu koronawirusem?
Super Raport (goście: Krzysztof Bosak, Katarzyna Lubnauer)