Na wystawę o Koperniku przyszły po ciastka. Słodkości pakowały do kartonów

i

Autor: Art Service/Super Express, Shutterstock Na wystawę o Koperniku w Olsztynie starsze kobiety przyszły po ciastka. Słodkości pakowały do kartonów.

Incydent w muzeum

Na wystawę o Koperniku przyszły po ciastka. Słodkości pakowały do kartonów

2023-03-29 13:22

Na wernisażu wystawy o Mikołaju Koperniku w Olsztynie doszło do niecodziennego zdarzenia. Na salę weszła zorganizowana grupa starszych kobiet. Pracownicy Muzeum Warmii i Mazur ze zdumieniem zauważyli, że kobiety zaczęły pakować ciastka do kartonów, a po chwili opuściły zamek, gdzie mieści się muzeum.

Na wystawę o Koperniku w Olsztynie starsze kobiety przyszły po ciastka. Słodkości pakowały do kartonów

Najnowsza wystawa na zamku w Olsztynie została poświęcona Mikołajowi Kopernikowi. Można było zobaczyć m.in. unikatowe księgi ze zbioru wybitnego astronoma, na których zachowały się oryginalne zapiski Kopernika. Grupie starszych kobiet w oko wpadło coś zupełnie innego. Na wystawie "Copernici tempus et studium. Czas i praca Kopernika" pojawiły się z pudełkami. Na oczach zdumionych widzów i muzealników, jakby nigdy nic, kobiety zaczęły pakować ciastka do przyniesionych kartonów. - Nie reagowały na delikatne prośby naszych pracowników - relacjonuje w rozmowie z "Wyborczą Olsztyn" Piotr Żuchowski, dyrektor Muzeum Warmii i Mazur. Dopiero interwencja ochrony rozwiązała sprawę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sensacyjne odkrycie! Te skarby są starsze od Chrystusa!

Źródło: "Gazeta Wyborcza Olsztyn"

Sonda
Czy zostałeś kiedyś okradziony?
Miss Warszawy 2023 Julia Tomaszewska dla "Super Expressu": Uwielbiam bulwary nad Wisłą