19-latek z Pisza nielegalnie posiadał marihuanę.

i

Autor: wm.policja.gov.pl 19-latek z Pisza nielegalnie posiadał marihuanę.

Narkotyki w skrzynce na listy! Nietypowe znalezisko policji w Działdowie [ZDJĘCIA]

2020-03-02 11:44

Ludzka kreatywność w sytuacji zagrożenia nie zna granic. Gdzie można ukryć narkotyki? Np. w pojemniku po witaminach lub... skrzynce na listy. Z kolei pewien 19-latek dla uratowania własnej skóry wymyślił historyjkę, że marihuanę znalazł w reklamówce przy moście. Posiadaczom narkotyków ciężko będzie wymyślić sensowne wytłumaczenie, aby uniknąć kary za nielegalne posiadanie środków odurzających.

Działdowo: Narkotyki w skrzynce na listy

Policyjne tropienie posiadaczy nielegalnych narkotyków zaczęło się w Działdowie od zgłoszenia oficerowi dyżurnemu policji na temat zakłócania porządku i picia alkoholu przez dwóch mężczyzn. Miało to miejsce na klatce schodowej jednego z bloków na terenie miasta. Skierowany na miejsce policyjny patrol zastał dwóch mężczyzn: 29- i 27-letniego mieszkańca Działdowa. Podczas przeprowadzania czynności z mężczyznami policjanci ujawnili substancje psychotropowe.

- Jeden z uczestników interwencji próbował ukryć je przed wzrokiem policjantów w skrzynce pocztowej, a drugi tę samą substancję miał przy sobie schowaną w pojemniku po witaminach - relacjonuje Justyna Nowicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Policjanci zabezpieczyli znaleziony proszek, a obu mężczyzn zatrzymali celem złożenia wyjaśnień. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczona substancja, to amfetamina. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania substancji psychoaktywnej wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyźni złożyli wyjaśnienia i przyznali się do zarzucanych im czynów.

Pisz: Narkotyki miał znaleźć w torebce przy moście

Policjanci Wydziału Kryminalnego z piskiej komendy ustalili, że uczeń jednej ze szkół ponadpodstawowych na terenie Pisza posiada narkotyki. Funkcjonariusze zatrzymali w szkole 19-letniego mieszkańca Pisza, który posiadał przy sobie torebkę strunową z marihuaną. Policjanci ustalili, że chłopak ma narkotyki również w domu. W jego szafie ubraniowej znaleźli ponad 40 gramów konopi indyjskich.

- W trakcie rozmowy chłopak przekonywał policjantów, że w grudniu ubiegłego roku znalazł reklamówkę z suszem przy moście kolejowym w Piszu. Twierdził, że wiedział, co jest w reklamówce, więc postanowił wziąć ją na własny użytek - mówi Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Nastolatek odpowie za posiadanie środków odurzających i będzie miał okazję wytłumaczyć się przed sądem. 19-latek był już notowany za kierowanie pojazdem pod działaniem narkotyków. Tym razem również nie uniknie odpowiedzialności.

Policja przypomina, że ten kto nielegalnie posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. w przypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Pirat drogowy Rzeszów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany