Tłumy na mszy w olsztyńskim kościele

i

Autor: Monika Falej Tłumy na mszy w olsztyńskim kościele. Nagranie udostępniła posłanka Lewicy Monika Falej.

Olsztyn: Nagranie z kościoła rozpętało burzę w sieci! Tłumy na niedzielnej mszy [WIDEO]

2021-03-30 9:12

Posłanka Lewicy z okręgu elbląskiego Monika Falej udostępniła nagranie, na którym widać, jak z jednego z kościołów w Olsztynie po mszy w niedzielę palmową, wychodzą tłumy ludzi. Limit miejsc w kościele wynosi 71 osób. Film rozpętał kolejną burzę w sieci. Jedni domagają się, aby kościoły były traktowane jak kina i restauracje, czyli zostały całkowicie zamknięte. Drudzy zarzucają posłance atak na kościół.

Temat otwartych kościołów w czasie pandemii koronawirusa budzi kontrowersje niemal od początku wprowadzenia masowej izolacji. Miejsca kultu obowiązuje co prawda limit wiernych, jednak zdaniem wielu, kościoły powinny być całkowicie zamknięte, tak jak chociażby restauracje czy kina.

Od soboty w całym kraju obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne. Zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Obowiązują też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. Wszystko przez gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem i pędzącą trzecią falę pandemii.

Pierwszym regionem w Polsce, gdzie zwiększono obostrzenia było woj. warmińsko-mazurskie. Lockdown na Warmii i Mazurach trwa już od ponad miesiąca. Tymczasem w niedzielę w jednym z kościołów w Olsztynie liczba wiernych była znacznie wyższa niż obowiązujące limity. Widać to na nagraniu wrzuconym do internetu. Film udostępniła w mediach społecznościowych posłanka Lewicy Monika Falej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Biskupiec: Lód załamał się pod 4-latkiem! Chłopczyk skoczył z pomostu za zabawką! [WIDEO]

Na filmie widać, jak z kościoła, w Niedzielę Palmową, wychodzą rodziny z dziećmi, starsi i młodsi. Wszystko trwa kilka minut. Wiernych uczestniczących we mszy z pewnością było więcej niż przewidują to limity obowiązujące w kościołach.

Nagranie sprzed kościoła wywołało burzę w sieci.

Ale Panią boli że Polacy praktykują uczestnictwo w Mszy Świętej. Przykre to.

Jakim prawem upubliczniasz wizerunek prywatnych osób w celu ich napiętnowania?

Tak było dzisiaj w 80% kościołów, ich obostrzenia nie obowiązują, a to przez nich trzecia fala będzie się ciągnęła do maja.

Tragedia. Zero myślenia.

Jak widać, nagranie sprzed kościoła mocno podzieliło internautów w mediach społecznościowych. Niektórzy domagają się zamknięcia kościołów, tak jak zamknięte pozostają restauracje czy kina. Inni nie widzą w świątyniach niebezpieczeństwa rozprzestrzenianiem koronawirusa. Jakie jest Wasze zadanie na temat otwartych kościołów w czasie pandemii? Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej sondzie!

Sonda
Czy w czasie pandemii koronawirusa kościoły powinny być zamknięte?
Krzysztof Bosak: od pół roku noszę maseczkę. Sprawdziliśmy