Yuka i Kris

i

Autor: Bieg na sześć łap Nowa akcja "Biegu na sześć łap" przy pomocy Tindera.

Poznaj psa przez... Tindera! Yuka i Kris czekają. Nowa akcja "Biegu na sześć łap"

2020-07-27 12:02

Inicjatorzy akcji "Bieg na sześć łap" znani są z niebanalnych pomysłów, ale również skuteczności ich realizacji. Do znalezienia nowego domu psom postanowili wykorzystać Tindera, popularną na całym świecie aplikację randkową.

"Pokochaj psiaka bezdomniaka" to nowy pomysł dotarcia do osób, które myślą o adopcji zwierzęcia. Do popularyzowania akcji wykorzystano popularną aplikację randkową Tinder. Swoje konta na Tinderze mają już Yuka i Kris - Mokre Nosy, czyli bezdomne psy przebywające na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Miłośnicy zwierząt ciepło przyjęli przedsięwzięcie. W sieci pojawiło się sporo pozytywnych komentarzy. - Ludzie podpytują o te psinki, od wczoraj wieczorem tylko na profilu Yuki odbyłam pięć wstępnych rozmów - mówi pomysłodawczyni akcji, Monika Dąbrowska. - Pamiętajmy, że na Tinderze ludzie szukają przyjaźni, zrozumienia, kompana na całe życie. Taki opis idealnie odnosi się do naszych bezdomnych psiaków.

Inicjatorzy przedsięwzięcia podkreślają jednak, że Tinder nie zwalnia z procedur przedadopcyjnych. To opiekunowie zwierzaków wybierają najlepszy, najbardziej odpowiedzialny dom dla swoich podopiecznych.

Niektóre psy w schronisku na nowy dom czekają kilka lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE