Prezydent Olsztyna zabrał głos ws. strajku kobiet. "Aborcja jest dramatem"

2020-10-29 13:36 sch
Piotr Grzymowicz
Autor: Urząd Miasta Olsztyna Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

W całej Polsce trwa strajk kobiet. W protestach od samego początku biorą udział również politycy. Z kolei samorządowcy coraz chętniej zabierają głos na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Na temat strajków wypowiedział się również Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Olsztyn jest centrum woj. warmińsko-mazurskiego, jeśli chodzi o regionalne protesty kobiet. Środowe manifestacje z 28 października, zgromadziły w Olsztynie kilkanaście tysięcy osób. Protestujący codziennie na trasie swoich spacerów mają ratusz. Na temat strajków, ale także decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji wypowiedział się prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Strajk kobiet w Olsztynie. Tłum protestujących rośnie w siłę! Młodzież opanowała miasto

Strajk kobiet. Prezydent Olsztyna: "Sytuacja wywołana na polityczne zamówienie"

- Aborcja jest dramatem, ale pozbawienie kobiet prawa wyboru w odniesieniu do aborcji jest mega-dramatem - napisał Grzymowicz w mediach społecznościowych. - Ta wywołana na polityczne zamówienie sytuacja dobitnie pokazuje, że jedna nieodpowiedzialna, nieprzemyślana, podjęta w złym miejscu i czasie decyzja, może wywołać lawinę społecznej frustracji i determinacji w walce o przynależne nam prawa do wolności wyboru.

To nie pierwszy raz, kiedy samorządowcy z Warmii i Mazur zabierają głos ws. wydarzeń ostatnich dni. Wpis w mediach społecznościowych, adresowany do Jarosława Kaczyńskiego, wystosował Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku. W czwartek (29 października) w Olsztynie odbędzie się kolejny protest kobiet.

Czarny Spacer w Katowicach

Strajk kobiet w Olsztynie. CZYTAJ WIĘCEJ:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE