Strajk kobiet w Olsztynie. Tłum protestujących rośnie w siłę! Młodzież opanowała miasto

Strajk kobiet. Które hasło najlepsze?
Autor: Facebook Czy to nie jest urocze? I edukujące! Brawa za ortografię! Bo hoża i chyży to pułapiki!

Strajk kobiet w Olsztynie, 28 października. Środowe protesty na ulicach stolicy Warmii i Mazur były rekordowe pod względem frekwencji. Przez Olsztyn przemaszerowało kilkanaście tysięcy osób. Z dnia na dzień w protestach coraz chętniej i liczniej biorą udział ludzie młodzi. Środowe demonstracje przebiegły spokojnie. Policja zatrzymała kilka osób.

Obowiązkowym przystankiem olsztyńskiego strajku kobiet jest lokalna siedziba Prawa i Sprawiedliwości. Tak też było i podczas środowych protestów, 28 października. Znicze pod siedzibą PiS to już codzienność, podobnie jak wizyta strajkujących pod ratuszem.

Środowe protesty ulicami Olsztyna były rekordowe pod względem frekwencji. Przez miasto przemaszerowało kilkanaście tysięcy osób, głównie ludzie młodzi, studenci i uczniowie. Najwidoczniej wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego zmobilizowało olsztynian. We wtorek grupka protestujących liczyła 300-400 osób. W środę demonstrantów było 20 razy więcej.

Protesty przebiegały spokojnie i trwały do ok. godz. 20. Policja zatrzymała kilka osób, były to jednak ci, którzy nie przestrzegali przepisu dotyczącego zasłaniania nosa i ust.

Strajk kobiet we Wrocławiu. Samochody i demonstranci zablokowali centrum miasta