Ulewa, deszcz

i

Autor: Pixabay Deszcz - zdj. ilustracyjne.

Prognoza IMGW na weekend

Radość z ciepła popsuje deszcz i silny wiatr. Taki będzie weekend na Warmii i Mazurach

2024-02-23 10:37

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostatni weekend lutego (24-25 lutego) na Warmii i Mazurach będzie ciepły, choć deszczowy. Będą też chwile z silniejszym wiatrem. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Warmińsko-mazurskie. Pogoda na sobotę. Prognoza IMGW na 24.02.2024

IMGW zapowiada najbliższy weekend (24-25 lutego) jako czas z dość dynamiczną i zmienną pogodą w wielu rejonach Polski. - W sobotę strefa opadów przemieści się na północ, a na południu pojawią się rozpogodzenia. W niedzielę będzie na ogół pogodnie, jedynie początkowo na północy i wschodzie możliwy słaby przelotny deszcz - czytamy w komunikacie IMGW.

W sobotę (24 lutego) - według ekspertów - "Polska pozostanie pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się znad Morza Północnego nad Morze Norweskie". - Nad obszarem kraju zalegać będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w polarnej morskiej masie powietrza, we wschodniej połowie kraju nieco cieplejszej - prognozuje IMGW. W nocy spadek ciśnienia, w ciągu dnia - wzrost.

Sobota na Warmii i Mazurach będzie pochmurnym dniem. Spadnie deszcz, do 10 mm w rejonie Zalewu Wiślanego. Termometry pokażą maksymalnie od 6°C do 10°C. - Wiatr umiarkowany, początkowo dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych - zapowiada IMGW.

Warmińsko-mazurskie. Pogoda na niedzielę. Prognoza IMGW na 25.02.2024

W niedzielę (25 lutego) - jak informuje IMGW - "Polska będzie pomiędzy zatoką niżu znad Francji, a wyżem znad Rosji". - Na wschodzie kraju zaznaczy się strefa frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu Europy będzie napływać ciepła polarna morska masa powietrza - czytamy w komunikacie IMGW. Ciśnienie spadnie.

Na Warmii i Mazurach więcej chwil ze słońcem niż w sobotę, choć możliwy jest przelotny deszcz. Cieplej, na termometrach maksymalnie 10-12°C. - Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych, tylko początkowo zachodni - prognozuje IMGW.

ZOBACZ TEŻ: Mróz przekroczył -30 stopni, a w prognozach przeraźliwe śnieżyce! Klimat jak z horroru

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Poruszające wyznanie Jerzego Stuhra. Żegna się z pracą?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki