Szkoła

i

Autor: Pixabay

Nerwówka uczniów

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. W Olsztynie przyjęto ponad 70 proc. chętnych

2022-07-25 8:26

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Do placówek prowadzonych przez samorząd Olsztyna zgłosiło się łącznie 3725 kandydatów. Zakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych zostało ponad 2,5 tys. młodych osób, czyli około 70 proc. chętnych. Jak co roku, największym powodzeniem wśród uczniów cieszą się licea ogólnokształcące.

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Wkrótce zacznie się rekrutacja uzupełniająca. Tradycyjnie już największym zainteresowaniem cieszą się licea ogólnokształcące. Jak informuje Urząd Miasta Olsztyna, w tych szkołach praktycznie nie zostały wolne miejsca. 51 miejsc jest do dyspozycji w szkołach branżowych I stopnia. Natomiast w technikach - 29.

Do 22 lipca kandydaci musieli potwierdzić wolę rozpoczęcia nauki w wybranych szkołach. Listy przyjętych kandydatów zostaną opublikowane w poniedziałek (25 lipca). A już kolejnego dnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do 5 sierpnia. Ogłoszenie list uczniów przyjętych po rekrutacji uzupełniającej nastąpi 19 sierpnia.

Mówi Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna:

Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice powinni być spokojni, bowiem po zakończeniu rekrutacji uzupełniającej przeprowadzimy odpowiednie analizy. Jeśli będzie taka konieczność, podejmiemy decyzje dotyczące ewentualnego zwiększenia liczby oddziałów. Z naszego doświadczenia wynika też, że część kandydatów przenosi dokumenty do szkół prowadzonych przez inne organa, niż samorząd.

Sonda
Liceum, technikum czy zawodówka - do jakiej szkoły się wybierasz?
Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy - zobacz relację z charytatywnego meczu
Nasi Partnerzy polecają