Trudne warunki na drogach Warmii i Mazur

i

Autor: Paweł Kicowski/Super Express Trudne warunki na drogach Warmii i Mazur.

Uwaga, kierowcy!

Śliskie drogi na Warmii i Mazurach. Gdzie jest najgorzej?

Jak informują drogowcy, w piątek (16 grudnia) wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie na Warmii i Mazurach są przejezdne. Na trasach wojewódzkich miejscami jest ślisko. Warto o tym pamiętać i uważać podczas jazdy. Gdzie jest najgorzej? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Trudne warunki na drogach Warmii i Mazur

Dyżurni drogowych punktów informacyjnych w GDDKiA i zarządzie dróg wojewódzkich w Olsztynie informują, że w piątek (16 grudnia) sprzęt do odśnieżania nie pracuje na żadnej trasie, ponieważ od dwóch dni na Warmii i Mazurach nie padał śnieg. Drogi krajowe są czarne i mokre lub czarne i suche - wszystkie przejezdne.

Stan dróg wojewódzkich zależy od regionu: na południowym-zachodzie w okolicy Nowego Miasta Lubawskiego, czy Ostródy trasy także są czarne mokre. Tam, gdzie na początku tygodnia intensywnie padał śnieg tj. na północy regionu, np. w Bartoszycach drogi miejscami są śliskie, leży na nich warstwa trudnego do usunięcia zbitego, zajeżdżonego śniegu. Na wielu drogach wojewódzkich w regionie są na drogach wyjeżdżone dwa czarne pasy. Reszta jezdni jest biała.

Minionej nocy najzimniej było w okolicach Elbląga, gdzie nad ranem temperatura spadła do -13 °C, w Olecku i Gołdapi jest -9 °C. Kiedy należy spodziewać się ocieplenia? Tego dowiesz się, czytając artykuł Pogodowe starcie w Polsce. Dwucyfrowe mrozy, burze śnieżne, a potem... odwilż?! Takie są prognozy długoterminowe

Zima zaatakowała w warmińsko-mazurskim. Zobacz zdjęcia

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Mamed KHALIDOV o WIELKICH OBAWACH: Bałem się, że... | KSW 77