Zima, mróz, śnieg

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Będzie bardzo zimno!

Mróz w weekend na Warmii i Mazurach. Nawet -19 stopni. Ostrzeżenie IMGW

2022-12-15 17:12

Przed nami bardzo zimny weekend na Warmii i Mazurach. Mróz w naszym regionie nie odpuszcza. Co gorsza, zrobi się jeszcze chłodniej. Temperatura spadnie nawet do -19°C. Sytuacja jest na tyle poważna, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał żółty alert meteo I stopnia przed silnym mrozem w woj. warmińsko-mazurskim.

IMGW ostrzega przed mrozem na Warmii i Mazurach

To będą bardzo zimne dni na Warmii i Mazurach. Tęgie mrozy pozostaną w naszym regionie przynajmniej przez kilka dni. Będzie tak zimno, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał żółty alert meteo I stopnia przed silnym mrozem dla całego woj. warmińsko-mazurskiego. - Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami do -19°C. Temperatura maksymalna w dzień od -8°C do -5°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 20 km/h - czytamy w komunikacie IMGW. Żółty alert meteo I stopnia obowiązuje od czwartku (15 grudnia) i godz. 21 do niedzieli (19 grudnia) i godz. 12. Prawdopodobieństwo tęgich mrozów na Warmii i Mazurach eksperci z IMGW oceniają na 85 proc.

W najbliższych godzinach warto więc zostać w domu, jeśli nie mamy pilnej potrzeby wyjścia na zewnątrz. Warto też pamiętać o tym, że przy tak niskiej temperaturze, komunikacja miejska może mieć problem z płynnym funkcjonowaniem. Warunki na drogach regionu mogą być trudne, a samochody należy odpowiednio przygotować, zanim ruszymy w trasę.

Kiedy zrobi się cieplej? Co mówią prognozy długoterminowe? Sprawdź szczegóły w artykule Pogodowe starcie w Polsce. Dwucyfrowe mrozy, burze śnieżne, a potem... odwilż?! Takie są prognozy długoterminowe

Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?
Radek Liszewski: Gwiazdor disco polo sprzedaje willę nad jeziorem
Nasi Partnerzy polecają