Szalony rajd motorówką po jeziorze Ilińsk na Mazurach! Łódź zatonęła, kierowca był pijany!

2020-05-29 7:34 SCH
Po pijanemu uderzył motórówką w pomost na jeziorze Ilińsk
Autor: wm.policja.gov.pl 65-letni mieszkaniec Elbląga po pijanemu uderzył motórówką w pomost na jeziorze Ilińsk na Mazurach.

Brawurowy rajd łodzią motorową w wykonaniu 65-letniego mieszkańca Elbląga. W środę (27 maja) na jeziorze Ilińsk na Mazurach mężczyzna kierował motorówką po pijanemu. Przez swoją nieodpowiedzialność mógł doprowadzić do tragedii. Oprócz niego łodzią płynęły dwie osoby.

Wypadek motorówki na Mazurach. Kierowca pijany

W środę (27 maja) ok. godz. 18 na jeziorze Ilińsk w gminie Miłomłyn (powiat ostródzki) doszło do niecodziennego zdarzenia. Kierujący łodzią motorową 65-latek nie zachował należytej ostrożności i uderzył nią w pomost powodując uszkodzenia, w wyniku których łódź zatonęła. W chwili zdarzenia na pokładzie oprócz kierującego były dwie osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało i wszyscy wyszli na brzeg o własnych siłach.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u 65-latka prawie 2 promile. - Początkowo mężczyzna twierdził, że alkohol wypił już po wyjściu na brzeg, żeby „się odstresować”. W związku z niejasnymi okolicznościami zdarzenia, mieszkaniec Elbląga został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie - mówi mł. asp. Anna Balińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Funkcjonariusze zatrzymali 65-latkowi również uprawnienia sternika motorowodnego.

65-latek z Elbląga przyznał się do winy

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Super Raport 28 V (goście: Biedroń, Sośnierz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.