W Olsztynie powstaną śmieciomaty. To jeden z projektów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Śmieciomat
Autor: Urząd Miasta Olsztyna W Olsztynie mają powstać śmieciomaty. To jeden ze zwycięskich projektów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

W Olsztynie wkrótce mogą stanąć pierwsze śmieciomaty. To jeden ze zwycięskich projektów minionej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Dwa urządzenia, jakie mają stanąć w mieście, mają pozwalać na segregację butelek PET i aluminiowych puszek. Śmieciomaty byłyby zlokalizowane obok sklepu Kalina (ul. Kołobrzeska) oraz Malwa (al. Piłsudskiego). Dzięki mobilnej aplikacji będzie możliwość zbierania punktów do wykorzystania na bonusy w sieci sklepów "Społem".

Osiedlowe zadanie zatytułowane "Pierwsze w Olsztynie Śmieciomaty z nagrodami - Czyste Pojezierze, Czyste trawniki, Czysty Zysk!" zdobyło w głosowaniu 2305 punktów. Właśnie zostały otwarte oferty na jego realizację.

- Projekt ma na celu aktywizację oraz motywowanie mieszkańców do działań przyjaznych dla środowiska, a w dłuższej perspektywie zmianę zachowań i przyzwyczajeń mieszkańców w zakresie segregacji śmieci - uzasadniali pomysłodawcy. - Dodatkowo projekt spowoduje zmniejszenie liczby plastykowych butelek tak bardzo pochłaniających przestrzeń w pojemnikach i kontenerach na śmieci.

- Zostały złożone trzy oferty, z czego dwie spełniały warunki - informuje Ewa Łukasik-Błażejewicz z Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Olsztyna. Przedstawione oferty dzierżawy do końca roku śmieciomatów to odpowiednio niemal 17,1 tys. złotych oraz 24,6 tys. złotych miesięcznie. Teraz trwa sprawdzanie przedstawionych dokumentów. Zwycięska firma będzie zobowiązana ustawić urządzenia w ciągu ośmiu tygodni od dnia podpisania umowy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowa broń policji w walce z piratami drogowymi. Kierowcy z "ciężką nogą" nie wymkną się przed karą! [ZDJĘCIA]

Salony fryzjerskie i kosmetyczne znów będą mogły przyjmować klientów
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE