Warmia i Mazury. Co z kolędą? Koronawirus powstrzyma tradycję wizyt duszpasterskich?

2020-10-05 12:41
Biblia, modlitwa
Autor: Pixabay

Koronawirus w Polsce. Czy w związku z epidemią, w naszym kraju odbędzie się kolęda? Czy wizyty duszpasterskie zostaną odwołane? A może zostaną przeprowadzone w innej formie. Katowicka kuria już zapowiedziała, że kolęda nie odbędzie się. Jak wygląda sytuacja na Warmii i Mazurach?

Czy na Warmii i Mazurach odbędzie się kolejna?

Epidemia w wielu aspektach wywróciła życie Polaków do góry nogami. Najpierw na wiele tygodni musieliśmy pożegnać się z wycieczkami za granicę, wyjściami do kina, restauracji lub na koncert. Teraz bardzo prawdopodobne są zmiany w kolejnych tradycyjnych czynnościach. Jedną z nich jest kolęda.

Bardzo możliwe, że tegoroczna kolęda w ogóle się nie odbędzie lub jej forma zostanie zmieniona. Katowicka kuria już zapowiedziała, że w tym roku kolędy nie będzie. Kurie w innych regionach Polski jeszcze nie podjęły ostatecznej decyzji co do kształtu lub formy wizyt duszpasterskich. Tak jest m.in. w przypadki diecezji warmińskiej, która o tym, jak będzie wyglądać kolędą poinformuje do końca października.

Sonda
Czy kolęda powinna odbywać się w czasie epidemii koronawirusa?
Wałęsa rzucił na ziemię 10zł żebrzącej dziewczynce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE