Wichura

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Pogoda IMGW

Warmińsko-mazurskie. Prognoza na weekend. Uwaga na wichury!

2023-02-17 14:52

Przed nami wietrzny weekend na Warmii i Mazurach. Porywy wiatru mogą przekraczać 100 km/h. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla całego regionu przed silnym wiatrem. W najbliższych godzinach warto śledzić komunikaty pogodowe. Szczegóły prognozy IMGW na weekend w dalszej części artykułu.

IMGW wydało na weekend ostrzeżenie II stopnia (pomarańczowy alert meteo) dla Warmii i Mazur przed silnym wiatrem. Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów woj. warmińsko-mazurskiego. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w nocy oraz w sobotę rano - czytamy w komunikacie.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza IMGW [Sobota, 18 lutego]

W sobotę (18 lutego) - według IMGW - "Polska będzie w zasięgu głębokiego i aktywnego niżu znad środkowego Bałtyku. Na południu i południowym zachodzie kraju obecna strefa frontu atmosferycznego. Z zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie." Ciśnienie będzie się wahać. Na Warmii i Mazurach dzień będzie pochmurny. Uwaga na silny wiatr, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, a punktowo nawet do 100 km/h. Wichura osłabnie po południu. Termometry w regionie pokażą od 3°C do 6°C.

Pogoda Warmia i Mazury. Prognoza IMGW [Niedziela, 19 lutego]

W niedzielę (19 lutego) silny wiatr nie będzie już nam dokuczać. Jak prognozuje IMGW, "Polska będzie w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji". - Z zachodu będzie napływała chłodna polarna morska masa powietrza - informują meteorolodzy. Na Warmii i Mazurach nadal dużo chmur z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 5°C.

CZYTAJ TEŻ: Nowa prognoza długoterminowa na wiosnę 2023. Modele przygotowują nas na niespodzianki! Te miesiące będą najgorsze

Źródło: IMGW

Sonda
Czy boisz się silnego wiatru?
Poseł Sośnierz jest po rozwodzie. Teraz żartuje: "Dziewczyny, dzwońcie pod numer ..."
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany