Wichury pozbawią mieszkańców prądu? Burmistrz mówi o przygotowaniu świec, zapałek i latarek

i

Autor: Shutterstock, archiwum prywatne Wichury pozbawią mieszkańców prądu? Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski mówi o przygotowaniu świec, zapałek i latarek.

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem

Wichury pozbawią mieszkańców prądu? Burmistrz mówi o przygotowaniu świec, zapałek i latarek

2023-02-17 11:24

Meteorolodzy ostrzegają mieszkańców Warmii i Mazur przed wichurami, które w weekend mają wystąpić w regionie. IMGW wydało ostrzeżenia pogodowe, w komunikatach pojawiają się informację o porywach wiatru, przekraczającego 100 km/h. Nie tylko pogodowi eksperci, ale również samorządowcy przestrzegają przed silnym wiatrem. Wichura może m.in. blokować drogi powalonymi konarami drzew lub zrywać linie energetyczne.

Wichury w weekend na Warmii i Mazurach. Wiatr 100 km/h. Może zabraknąć prądu. Samorządowcy ostrzegają

Służby meteorologiczne prognozują wichury w całym woj. warmińsko-mazurskim. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w nocy oraz w sobotę rano - czytamy w komunikacie IMGW.

Przed wichurami na Warmii i Mazurach ostrzegają nie tylko meteorolodzy. Lokalni samorządowcy także proszą mieszkańców o zachowanie ostrożności w najbliższych godzinach. - Prosimy wszystkich o uprzątnięcie balkonów, zabranie z nich wszystkich rzeczy, które może porwać wiatr. Prosimy o pozamykanie okien, o uważanie na siebie i sąsiadów, dbajmy o siebie wzajemnie, pomagajmy w razie potrzeby - zaapelowała rzecznik prasowa olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz.

Wiatr wiejący z prędkością 100 km/h może uszkodzić drzewa, a także zrywać linie energetyczne. Na problemy z brakiem prądu zwraca uwagę burmistrz Mikołajek. Piotr Jakubowski w mediach społecznościowych poprosił mieszkańców swojej gminy, by zapewnili sobie "dostęp do świec, zapałek, latarek", poprosił o naładowanie telefonów. Burmistrz poprosił też, by gospodarze zabrali trzymane na dworze zwierzęta do zamkniętych, bezpiecznych pomieszczeń. - Nie parkujmy pojazdów w pobliżu drzew, rusztowań, trakcji elektrycznych - wymienił Jakubowski.

CZYTAJ TAKŻE: 6-letnia Zuzia przegrała walkę z ciężką chorobą. Zrozpaczeni rodzice żegnają córeczkę. "Spoczywaj w pokoju Zuzanko"

Piotr Zgorzelski: Andrzej Duda oddał los Polaków Ziobrze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany