Węgorzewo: Sensacyjne odkrycie podczas wiosennych porządków. NIE UWIERZYSZ, co znalazł pod pniem drzewa!

Pociski wykopane z ziemi
Autor: wm.policja.gov.pl W gminie Węgorzewo odkryto arsenał pocisków. Było tam 17 sztuk amunicji strzeleckiej pochodzącej z czasów II wojny światowej.

Mieszkaniec gminy Węgorzewo postanowił na swojej posesji zrobić wiosenne porządki. W trakcie usuwania starego pnia odkrył niecodzienne znalezisko. W ziemi znajdował się arsenał pocisków. Było tam 17 sztuk amunicji strzeleckiej pochodzącej z czasów II wojny światowej. Mężczyzna o fakcie tym powiadomili od razu policjantów, którzy zabezpieczyli teren. Następnie arsenał ten został zabrany przez saperów i zneutralizowany na poligonie.

W piątek (2 kwietnia) oficer dyżurny z węgorzewskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchów. Na miejsce został skierowany patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem. Okazało się, że mieszkaniec gminy Węgorzewo robił na swojej posesji wiosenne porządki. Podczas prac ziemnych w czasie usuwania starego pnia natknął się na niecodzienne wykopalisko.

Pod korzeniem pnia było zakopane 17 sztuk amunicji. Mieszkaniec gminy Węgorzewo o swoim znalezisku powiadomił od razu policję. Według pirotechnika była to amunicja strzelecka pochodząca z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce odnalezionych niewybuchów do czasu przyjazdu saperów z Giżycka, którzy zabrali znalezisko, aby je zneutralizować.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mniej turystów w dawnej kwaterze Hitlera w Gierłoży. Ciąg dalszy modernizacji Wilczego Szańca

Pociski wykopane z ziemi
Autor: wm.policja.gov.pl W gminie Węgorzewo odkryto arsenał pocisków. Było tam 17 sztuk amunicji strzeleckiej pochodzącej z czasów II wojny światowej.

Policja przypomina, że materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji, zachowują swe właściwości wybuchowe.

Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia lub do miejsc takich jak stawy, jeziora czy rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy, trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu policję bądź inne służby.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Śmiertelny wypadek na Mazurach. 42-latek zmarł w trakcie reanimacji

Super Raport 07.04 (Goście: Dariusz Joński - KO, Szymon Hołownia - Polska 2050) Sedno Sprawy: dr Artur Zaczyński
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE