Wojciech Maksymowicz zaszczepił się na COVID-19. Znany lekarz zachęca do szczepień

2020-12-30 9:17
Wojciech Maksymowicz
Autor: Wojciech Maksymowicz Facebook Prof. Wojciech Maksymowicz zachęca do szczepień na COVID-19.

W Polsce od 27 grudnia trwa szczepienie przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są medycy. Szczepienie ma już za sobą Wojciech Maksymowicz, znany lekarz, a obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości z okręgu olsztyńskiego. Prof. Maksymowicz zachęca do szczepień. Jego zdaniem nie ma innej możliwości wyjścia z epidemii koronawirusa niż szczepionka.

Coraz więcej medyków ma za sobą szczepienie na COVID-19. Jednym z nich jest prof. Wojciech Maksymowicz, ceniony neurochirurg, obecnie poseł na Sejm w okręgu olsztyńskim. O szczepieniu Maksymowicz poinformował w mediach społecznościowych. - Dzisiaj przyjąłem pierwszą dawkę szczepionki na COVID19! - napisał Maksymowicz, który zachęca do szczepień.

Jego zdaniem to jedyna możliwość do pokonania koronawirusa. - Nie ma innej bezpiecznej drogi, która pozwoli nam wyjść z pandemii! Liczę na państwa mądrość i determinację w dążeniu do powrotu do normalności! - dodał były minister zdrowia.

CZYTAJ TEŻ: Piotr Grzymowicz wrócił do pracy. Koronawirus dopadł prezydenta Olsztyna

Maksymowicz niedawno odszedł z rządu

Przypomnijmy, że prof. Wojciech Maksymowicz na początku listopada złożył rezygnację z funkcji wiceministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. - [...] Najpierw jestem lekarzem, dopiero później politykiem. Widząc sytuację pandemiczną w Polsce postanowiłem wrócić do swoich pacjentów, którzy obecnie potrzebują mnie bardziej niż kiedykolwiek - argumentował swoją decyzję prof. Maksymowicz.

ZOBACZ WIĘCEJ: Dymisja w rządzie Morawieckiego! Mocne słowa: "Dla mnie wybór jest prosty"

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął szczepienia przeciw COVID-19

Wojciech Maksymowicz - kim jest?

Wojciech Maksymowicz był już w rządzie w latach 1997-1999. Sprawował wówczas urząd ministra zdrowia i opieki społecznej w rządzie Jerzego Buzka. Jako naukowiec związany ze środowiskiem medycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, współtworzył Wydział Nauk Medycznych na uczelni. W marcu 2016 r. został wybrany na prorektora UWM ds. zadań uczelni medycznej.

Zrezygnował z funkcji w czerwcu 2019 po konflikcie z ówczesnym rektorem uniwersytetu Ryszardem Góreckim. Od października ubiegłego roku jest posłem na sejm IX kadencji.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE