Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Unia Janikowo - Zagłębie Sosnowiec TV TRANSMISJA NA ŻYWO Puchar Polski: Gdzie obejrzeć Unia Janikowo - Zagłębie Sosnowiec STREAM ONLINE LIVE Puchar Polski: Unia Janikowo - Zagłębie Sosnowiec w TV Na jakim programie Stal Mielec dzisiaj w PP 15.08.2020

Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn. Porażka biało-niebieskich na Śląsku

2020-06-07 17:30

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali na wyjeździe 1:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Po porażce biało-niebiescy spadli na 14. miejsce w tabeli I ligi i są już tylko 6 punktów od strefy spadkowej.

Stomil przegrał z Zagłębiem

Trener Piotr Zajączkowski dokonał trzech zmian w składzie Stomilu Olsztyn w porównaniu do ostatniego meczu z Chrobrym Głogów, zakończonym bezbramkowym remisem. Janusza Bucholca, Artura Siemaszkę i Wojciecha Hajdę zmienili Serafin Szota, Maciej Pałaszewski i Irlandczyk Eric Molloy.

Pierwsza połowa meczu nie stała na wysokim poziomie. Ozdobą tej części gry był przepiękny strzał z dystansu Filipa Karbowego z 36. minuty, po którym Zagłębie Sosnowiec objęło prowadzenie. Na przerwę gospodarze schodzili z wynikiem 1:0.

Po zmianie stron obie drużyny pokazały dużo bardziej ofensywną grę. Dobrze spisywali się bramkarze obu ekip: Kacper Chorążka i Piotr Skiba. Po godzinie gry Stomil wreszcie doprowadził do wyrównania. Kacper Radkowski faulował w polu karnym Szymona Sobczaka, a sędzia Wojciech Myć podyktował rzut karny. "Jedenastkę" na gola zamienił Sobczak, w tym sezonie najlepszy strzelec olsztynian.

Biało-niebiescy krótko cieszyli się z remisu. Zaledwie minutę później nieskuteczny dotychczas Fabian Piasecki trafił do bramki Stomilu. Jak się później okazało, był to zwycięski gol. Następny mecz Stomil zagra 13 czerwca w Olsztynie. Rywalem będzie Chojniczanka Chojnice.

Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 2:1 (1:0)

Bramki: Filip Karbowy 36 min. ; Fabian Piasecki 62 min. - Szymon Sobczak 61 min. (rzut karny)

Zagłębie: Chorążka - Dawid Ryndak, Kacper Radkowski, Piotr Polczak, Markas Beneta - Mateusz Szwed, Bartłomiej Babiarz, Filip Karbowy (75. Szymon Hołota), Szymon Pawłowski (83. Patryk Mularczyk), Patryk Małecki - Fabian Piasecki (75. Rubio)

Stomil: Piotr Skiba - Serafin Szota, Wiktor Biedrzycki, Jakub Mosakowski, Jonatan Straus - Jakub Tecław (50. Wojciech Hajda), Mateusz Gancarczyk, Maciej Pałaszewski, Grzegorz Lech (68. Koki Hinokio), Eric Molloy (63. Jurich Carolina) - Szymon Sobczak