Mateusz Borek: "Bardzo lubię Olsztyn". Piękne słowa komentatora o Joannie Jędrzejczyk

2020-06-06 16:00 SCH
Mateusz Borek
Autor: Super Express Mateusz Borek

Na oficjalnej stronie internetowej klubu piłkarskiego Stomilu Olsztyn kilka dni temu ukazał się wywiad z Mateuszem Borkiem. Znany komentator sportowy i promotor boksu chwalił stolicę Warmii i Mazur. - Bardzo pozytywnie kojarzy mi się Stomil i Olsztyn, który bardzo lubię - powiedział Borek.

Mateusz Borek widzi Stomil Olsztyn w ekstraklasie

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy sportowych w Polsce został zapytany o wiele spraw dotyczących olsztyńskiego sportu. Wypowiedział się m.in. o wizji przyszłości pierwszoligowe Stomilu Olsztyn. - Będę bardzo zdziwiony, jeśli w ciągu kilku lat nie będzie Stomilu w ekstraklasie - ocenił Mateusz Borek w rozmowie z Markiem Kleitzem.

Mateusz Borek to również promotor boksu i wielki fan sportów walki. Jedną z największych postaci w historii polskiego MMA jest pochodząca z Olsztyna Joanna Jędrzejczyk. "JJ" walczyła ostatnio 7 marca z Chinką Weili Zhang. Zdaniem sędziów Jędrzejczyk przegrała, ale w ocenie wielu ekspertów i kibiców, olsztynianka była lepsza. - Polka moim zdaniem wygrała 3:2, ale też nie mógłbym nazwać sędziego, który dał 3:2 dla Chinki, złodziejem, bo miał prawo w ten sposób wypunktować - skomentował Borek. Komentator komplementował Jędrzejczyk.

Cały wywiad z Mateuszem Borkiem na stronie Stomilu Olsztyn

- To jest wielka królowa polskiego MMA, wspaniała dziewczyna. Muszę powiedzieć, że uwielbiam ją jako człowieka i ma wielkie serce, kapitalnie reprezentuje Polskę. Spotkałem ja wiele razy w USA, byłem na jej walkach i myślę, że bardzo często jako Polacy, nie doceniamy tego, jak ona jest rozpoznawalna i szanowana za oceanem. Widziałem to na swoje oczy w Nowym Yorku czy innych amerykańskich miastach i zawsze chwali się, identyfikuje, podkreśla, skąd pochodzi. To jest fantastyczne, jak ludzie się potrafią identyfikować ze swoim miastem, ze swoimi korzeniami, przyjaciółmi, rodziną. Na starość ona nie będzie mieszkać w Vegas, w Nowym Yorku, tylko osiądzie w Olsztynie albo gdzieś nad jeziorem koło Olsztyna.

Diablo o koronawirusie: Dostałem BRUTALNIE po DUPIE! Vlog Andrzeja Kostyry

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.