Zderzenie osobówki z ciężarówką, dwie osoby nie żyją

i

Autor: KPP Szczytno Zderzenie osobówki z ciężarówką na dk 58, dwie osoby nie żyją.

Śmierć na drodze

Zderzenie osobówki z ciężarówką, dwie osoby nie żyją. Ślisko na drogach Warmii i Mazur

2023-01-30 9:44

Tragiczny początek tygodnia na drogach Warmii i Mazurach. W poniedziałek (30 stycznia) na DK 58 w miejscowości Czarny Piec doszło do śmiertelnego wypadku. Po zderzeniu ciężarówki z samochodem osobowym zginęły dwie osoby. Ruch na tym odcinku odbywa się wahadłowo. Na drogach woj. warmińsko-mazurskiego panują trudne warunki jazdy. Pada śnieg i jest ślisko.

Czarny Piec. Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 58. Dwie osoby nie żyją po zderzeniu osobówki z ciężarówką

GDDKiA w Olsztynie poinformowała o śmiertelnym wypadku, do którego doszło w poniedziałek (30 stycznia) rano na drodze krajowej nr 58, na odcinku Olsztynek - Jedwabno. W miejscowości Czarny Piec w powiecie szczycieńskim zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i ciężarówka. Zginęły dwie osoby. To kierowca i pasażer samochodu osobowego. Według wstępnych ustaleń policji, między Jedwabnem a Olsztynkiem na zakręcie samochód osobowy wpadł w poślizg i uderzył w prawidłowo jadącą z naprzeciwka ciężarówkę. Jak informują drogowcy, przewidywany czas utrudnień w ruchu drogowym to 3 godziny. Ruch na trasie Jedwabno-Olsztynek odbywa się wahadłowo. Do innego wypadku doszło na drodze krajowej 63 w powiecie węgorzewskim, gdzie dachował samochód osobowy. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Ślisko na drogach Warmii i Mazur. IMGW ostrzega

W poniedziałek (30 stycznia) na Warmii i Mazurach pada śnieg. Drogi w regionie są śliskie. Warto zachować w takich warunkach szczególną ostrożność podczas jazdy i dostosować prędkość do warunków, jakie panują na lokalnych trasach. - Obserwowane opady śniegu i śniegu z deszczem lokalnie przechodzą w opady deszczu marznącego powodującego gołoledź. Na drogach i chodnikach miejscami bardzo ślisko - informuje IMGW, obserwując sytuację na drogach powiatów:

  • szczycieńskiego,
  • olsztyńskiego,
  • mrągowskiego,
  • piskiego,
  • oleckiego,
  • giżyckiego,
  • ostródzkiego,
  • iławskiego,
  • nowomiejskiego,
  • nidzickiego.

Po intensywnych opadach śniegu, jakie przechodzą przez Warmię i Mazury, drogi krajowe są śliskie. - W regionie wyjechało 79 jednostek sprzętu odśnieżnego - poinformował PAP dyżurny z punktu informacji drogowej GDDKiA w Olsztynie. Drogi krajowe w regionie są przejezdne, ale z powodu intensywnych opadów śniegu warunki podróżowania są trudne. Występuje błoto pośniegowe i lokalna śliskość.

ZOBACZ TEŻ: Bezlitosna prognoza IMGW. Wichury do 140 km/h, śnieg i do –15°C w nocy. Gdzie będzie najgorzej?

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Karetka zderzyła się z autobusem. Groźny wypadek na ul. Ostrobramskiej

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki