Żenujące sceny w przedszkolu. Rodzice przyszli odebrać dziecko, przyjechała policja

i

Autor: Shutterstock(3) Zdj. ilustracyjne.

Policjanci nie mieli litości

Żenujące sceny w przedszkolu. Rodzice przyszli po dziecko, przyjechała policja

2024-04-16 14:25

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie interweniowali w sprawie pijanych rodziców, którzy przyszli odebrać dziecko z jednego z olsztyńskich przedszkoli. Mundurowi zostali wezwani przez zaniepokojonych pracowników placówki. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

Olsztyn. Pijani rodzice przyszli odebrać dziecko z przedszkola

W poniedziałek (15 kwietnia) mundurowi z Komendy Miejskiej w Olsztynie dostali wezwanie do jednego z olsztyńskich przedszkoli. Pracownicy placówki zareagowali, kiedy po jedno z dzieci zgłosili się pijani rodzice. Funkcjonariusze przebadali rodziców dziecka alkomatem. 24-letnia matka miała w organizmie ponad promil alkoholu, zaś 28-letni ojciec prawie półtora promila. Policjanci przekazali dziecko pod opiekę innemu, trzeźwemu członkowi rodziny. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

Policjanci przypominają, że na rodzicach ciąży szczególny obowiązek opieki nad małoletnim. - Za narażenie na niebezpieczeństwo osoby, nad którą mamy obowiązek opieki, kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Za dopuszczenie do przebywania małoletniego w niebezpiecznych dla jego zdrowia okolicznościach sąd może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł - przypomina mł. asp. Jacek Wilczewski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

BMW roztrzaskało się na drzewie. 22-letnia pasażerka nie żyje [Zdjęcia]

Express Biedrzyckiej - Piotr ZGORZELSKI

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki