Znane filmy, które kręcono na Warmii i Mazurach. Jeden walczył o Oscara! [GALERIA]

2020-01-10 11:50

W woj. warmińsko-mazurskim jest wiele pięknych, malowniczych terenów. Tysiące jezior i wiele lesistych terenów są znakomitym miejscem do tego, aby to właśnie tu umieszczać akcję filmów. Z takiego samego założenia wychodzili najwybitniejsi polscy filmowcy. Na Warmii i Mazurach swoje produkcje kręcili m.in. Wojciech Smarzowski, Roman Polański czy Jerzy Kawalerowicz!

Na Warmii i Mazurach powstawały legendarne filmy

Na Warmii i Mazur kręcono bardzo dużo mniej lub bardziej głośnych produkcji filmowych. Z uroku naszego regionu czerpano zarówno przy okazji imponujących produkcji historycznych, jak i kameralnych dramatów. Przeglądając naszą galerię, dowiesz się, gdzie dokładnie powstały filmy, na których być może byłeś w kinie lub widziałeś je w telewizji, a nawet nie zdajesz sobie sprawy, że powstały w woj. warmińsko-mazurskim. Na naszej liście są nawet produkcje nominowane do Oscara!

Roman Polański
Autor: Super Express Roman Polański
Wołyń, Wojciech Smarzowski
Autor: Facebook/PrintScreen
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE