Coraz więcej osób SAMOTNYCH w święta?

2019-12-16 14:15 Marcin Michalski/Michał Górecki
W tym roku szacuje się nawet blisko 1700 uczestników
Autor: Opole/Facebook

Około 1700 osób usiądzie do wspólnego wigilijnego stołu w Opolu podczas tradycyjnej Wigilii dla Samotnych i Bezdomnych. To będzie już 27. edycja tego spotkania, a wszystko wskazuje na to, że nie ostatnia, bo samotnych przybywa.

Dla kogo jest taka wigilia?

- To nie zawsze są osoby biedne. Bardzo często to osoby samotne, dużo osób jest starszych, które po prostu nie mają z kim usiąść do tego stołu wigilijnego. Dzieci za granicą, tak się los potoczył, że zostali sami, zauważamy, że z roku na rok osób samotnych jest coraz więcej - mówi Eleonora Policht, organizatorka wigilii.

Co roku we wspólnym świętowaniu biorą udział także osoby spoza Opola. Bo dla wielu to będzie jedyna okazja, by usiąść do świątecznego stołu. A jak zapewnia organizatorka, miejsca wystarczy dla wszystkich. Jedzenia też powinno.

A co w menu?

- Są tradycyjne posiłki: zupa wigilijna, grzybowa, ryba, gołąbki postne, a w tym roku uczestniczy dostaną również pierogi z kapustą i z grzybami na wynos. Każdy dostanie paczkę z podstawowymi produktami, a dzieci dostaną słodki upominek - mówi Eleonora Policht.

Wigilia odbędzie się w niedzielę (22 grudnia) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.