Koronawirus w więzieniu! Strzelce Opolskie izolują strażników i więźnia

2020-08-07 10:45 Michał Górecki
Naruszył nietykalność cielesną policjantki. 27-latek trafił do więzienia
Autor: Pixabay

Zakład Karny nr 2 w Strzelcach Opolskich potwierdził zakażenie SARS-COV-2 u jednego ze strażników. Siedmiu innych funkcjonariuszy jest już na domowej kwarantannie, izolacją objęto także...jednego z więźniów.

Zakład Karny w Strzelcach Opolskich. Jeden ze strażników zachorował na COVID-19. Jarosław Timoszuk, rzecznik prasowy Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich poinformował "Super Express", że mężczyzna przebywa już w kwarantannie domowej. Razem z nim, na domową izolację odesłano także siedmiu innych strażników.

W związku z podejrzeniem zachorowania, zakład karny zdecydował o izolacji jednego z więźniów.

Koronawirus dzieli Polskę na kolorowe powiaty. Opolskie strefą ZIELONĄ! Opole masowo CHORUJE [NAJNOWSZE DANE MZ]

Wszystkie osoby czują się dobrze, nie mają objawów grypowych i gorączki. Postępowanie w tej sprawie ściśle opiera się na zaleceniach Sanepidu, z którym ustalane są zasady wykonywania badań oraz procedury monitorowania sytuacji epidemiologicznej na terenie jednostki

- przekonuje rzecznik i dodaje, że w budynku jest pod dostatkiem płynów dezynfekcyjnych, środków higienicznych i medycznych - także maseczek ochronnych.

Przed wejściem na teren zakładu karnego dokonywany jest profilaktyczny pomiar temperatury ciała wszystkim osobom. Wchodzący na teren jednostki zobligowani są też do noszenia maseczek ochronnych. Funkcjonariusze i pracownicy używają maseczek i rękawiczek jednorazowych.

Oliwia Panas - Talentobranie 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.