Koronawirus dzieli Polskę na kolorowe powiaty. Opolskie strefą ZIELONĄ! Opole masowo CHORUJE [NAJNOWSZE DANE MZ]

2020-08-06 12:00 Michał Górecki
Koronawirus: wracają obostrzenia! Zmiany dotyczą kilku wojewódźtw [LISTA powiatów]
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ministerstwo Zdrowia wprowadza w Polsce podział na strefy czerwone, zielone i żółte. Metodologia jest prosta: MZ liczy liczbę zakażeń na 10000 mieszkańców w konkretnych powiatach. Jeśli wskaźnik przekroczy 12, powiat jest obejmowany kolorem czerwonym, z kolei gdy wskaźnik wynosi od 6 do 12 wprowadzany jest kolor żółty. Cała Opolszczyzna jest objęta kolorem zielonym - u nas obostrzenia nie wracają. Tymczasem w Opolu, Głubczycach, Otmuchowie, Kluczborku, Kędzierzynie-Koźlu Prudniku, Nysie i Krapkowicach chorują kolejne osoby.

Ministerstwo Zdrowia wraca do obostrzeń. koronawirus znowu wymyka się spod kontroli? Rano na konferencji prasowej minister Łukasz Szumowski powiedział, że 19 powiatów wróci do obostrzeń epidemicznych, którymi jeszcze niedawno żyła cała Polska. Chodzi o regiony w województwach śląskim, wielkopolskim, łódzkim i małopolskim i podkarpackim. Wszystkie powiaty województwa opolskiego otrzymały kolor zielony, obostrzenia nie zostają przywrócone.

Wszystkie powiaty objęte czerwonym i żółtym kolorem znajdziesz TUTAJ.

Koronawirus dzieli Polskę na powiaty w kolorach. Opolskie bezpieczne? W kilku miastach kolejne wzrosty

Wszystkie powiaty z województwa opolskiego zdają się nie przekraczać wyznaczonych norm zachorowalności, w związku z czym region został oznaczony kolorem zielonym. Tymczasem najnowszy raport MZ mówi o - w sumie - 726 zachorowaniach w całej Polsce. To kolejny rekord. 25 przypadków dotyczy województwa opolskiego i o ile, w porównaniu z innymi regionami kraju, ta liczba nie jest przytłaczająca, jest też zdecydowanie większa, niż w poprzednich dniach. W samym Opolu w czwartek (6 sierpnia) potwierdzono 7 zachorowań.

Koronawirus opolskie:

  • środa 5 sierpnia: 21 zakażeń,
  • wtorek 4 sierpnia: 7 zakażeń,
  • poniedziałek 3 sierpnia: 3 zakażenia.

Warto przypomnieć, że dane z 4 sierpnia wskazują, że na Opolszczyźnie wykonano w sumie 18.712 testów pod kątem COVID-19. To niezmiennie najmniej w kraju.

Koronawirus w Polsce. Wykresy, grafiki, statystyki (6 sierpnia)
Autor: Maciej Turowicz Koronawirus w Polsce. Wykresy, grafiki, statystyki (6 sierpnia)
Seks na wieży widokowej w Świętnie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.