Monopoly Opole. Co wiadomo o grze? Kiedy i gdzie będzie można ją kupić?

2022-05-27 11:31
Monopoly Opole. Mieszkańcy zdecydowali! Co będzie na mapie? Kiedy i gdzie będzie można kupić grę?
Autor: UM Opole Monopoly Opole. Mieszkańcy zdecydowali! Co będzie na mapie? Kiedy i gdzie będzie można kupić grę?

Opolskie Monopoly. Włodarze najpierw przedstawili najdroższy obiekt na powstającej mapie - Amfiteatr - a później oddali w ręce mieszkańców decyzję o kolejnym. Znamy już wyniki głosowania. Kiedy i gdzie będzie można kupić opolską edycję Monopoly?

Monopoly jest jedną z najpopularniejszych gier planszowych na świecie, a jej symbol - Pana Monopoly (na zdjęciu) - kojarzy niemal każdy. Amerykańska gra ma też edycje miejskie: w Polsce to choćby Gdańsk, Gdynia czy Katowice. I niedługo Opole. Włodarze najpierw przedstawili najdroższy obiekt na mapie: Amfiteatr, a później oddali w ręce mieszkańców decyzję o drugim pod względem wartości miejscu. Opolanie postawili na Ogród Zoologiczny. - Dzięki Waszym głosom opolskie zoo będzie drugim (po amfiteatrze) najdroższym polem na planszy! - ogłosił rzecznik ogrodu.

Polecamy: Opole na liście prezydenta Ukrainy! Zełenski wymienił 18 miast. O co chodzi?

W Opolu wyczerpał się „zryw serc”? TOWU ma problemy

W głosowaniu oddano w sumie 2674 ważnych głosów, z czego ZOO zebrało 613. Dalej była Wyspa Bolko (315 głosów) i Wieża Piastowska (304 głosy).

Urząd miasta zdradza na razie, że gra będzie dostępna "w wybranych sieciach handlowych" i internecie, najpewniej z końcem roku. Wcześniej na terenie Opola odbędzie się jeszcze oficjalna premiera z udziałem partnerów i mieszkańców.

Sonda
Kupisz opolską edycję Monopoly?