Obwodnica Niemodlina

i

Autor: GDDKiA Opole Obwodnica Niemodlina w ogniu! Wyciek chemikaliów, w akcji śmigłowiec LPR [ZDJĘCIA]

Ogień na obwodnicy Niemodlina! Wyciek chemikaliów, w akcji śmigłowiec LPR [ZDJĘCIA]

2021-10-26 11:39

Obwodnica Niemodlina w ciągu DK46: we wtorek (26.10.2021) na miejscu trwa ogromna akcja służb. Korytarz życia, straż pożarna, policja, śmigłowiec LPR, wszystkie służby ćwiczą dziś na nieoddanym do użytku odcinku obwodnicy.

Ćwiczenia na obwodnicy Niemodlina w ciągu DK46. Śmigłowiec LPR, policja, straż pożarna, wyciek gazu i wypadki

We wtorkowy poranek ok. 10.00 na nieoddanym do użytku fragmencie obwodnicy Niemodlina odbywają się ćwiczenia służb. Na miejscu zaaranżowano wypadek z udziałem trzech samochodów: w tym busa z 8 pasażerami i samochodem osobowym, który wypadł z drogi i stanął w płomieniach, utworzono korytarz życia, aby ułatwić uprzywilejowanym samochodom dotrzeć na miejsce, doprowadzono do kontrolowanego wycieku substancji chemicznej.

W ramach scenariusza wydarzeń, w wypadku ucierpiały cztery osoby. - Dojeżdżają kolejne służby, udzielana jest pierwsza pomoc medyczna - relacjonują służby GDDkiA. Na miejscu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego,  włączając się w akcję ratunkową.

Przypomnijmy, prace nad otwarciem obwodnicy Niemodlina zmierzają do końca, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje się do uroczystego otwarcia drogi. Agata Andruszewska z opolskiego oddziału GDDkiA zapewniła, że nastąpi to jeszcze w czwartym kwartale tego roku.