Opole. Diecezja walczy z koronawirusem... modlitwą! Opolska modlitwa o zatrzymanie epidemii COVID-19

2021-05-05 14:48 Michał Górecki
Koronawirus. Diecezja Opolska publikuje modlitwę o koniec epidemii
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Koronawirus. Diecezja Opolska publikuje modlitwę o koniec epidemii

W trakcie ostatniej doby w Polsce podano 220 325 dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Od pojawienia się szczepionki, wykonano 12 225 861 iniekcji, a w pełni zaszczepionych jest już 3 039 820 Polaków. Przyrosty zakażeń maleją, choć na horyzoncie pojawił się potencjalny problem związany z nową mutacją SARs-COV-2 wykrytą już m.in. w Katowicach i pod Warszawą. Są powody do stonowanej radości, ale w przypadku epidemii - nigdy dość ostrożności. Najpewniej z takiego założenia wyszła też Diecezja Opolska, która opublikowała... specjalną modlitwę o zatrzymanie koronawirusa.

4 marca 2020 roku w Polsce wykryto i potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia wirusem SARS-COV-2 wywołującym chorobę COVID-19. Trudno o podsumowanie wydarzeń, które od tamtej pory zajmują opinię publiczną i szokują miliony Polaków na całym świecie. Na razie wszystko wskazuje na to, że trzecia fala zakażeń maleje, obostrzenia w całym kraju zostają powoli zdejmowane, a gospodarka przygotowuje się na powrót do nowego życia. Czy to koniec epidemii w Polsce i na świecie? Tego nie wiadomo, a wciąż pojawiające się, nowe mutacje wirusa z Chin nie napawają optymizmem.

Jedno jest pewne; zakażenia, a w związku z nimi także zgony, w przeciągu ostatniego roku urosły lawinowo: w kraju, jak i w województwie opolskim. Dość zaznaczyć, że tylko w październiku 2020 roku na Opolszczyźnie umarło 1357 osób. Dane z zestawienia rocznego wprawiają w osłupienie.

Znajdziesz je TUTAJ: PRZERAŻAJĄCE dane! Masowe ZGONY w woj. Opolskim! Ludzie UMIERAJĄ LAWINOWO [ANALIZA]

Diecezja Opolska publikuje modlitwę o koniec epidemii

Najgorsza twarz epidemii choroby zakaźnej dotknęła też bezpośrednio szeregi Diecezji Opolskiej. W listopadzie 2020 roku pisaliśmy o "Czarnym Dniu" w lokalnej diecezji, podczas którego COVID-19 zabił trzech księży.

Szczegóły: CZARNY dzień w diecezji opolskiej! Masowe ŚMIERCI wśród księży! COVID-19 zabił trzech JEDNEGO DNIA

Niedawno, na oficjalnej stronie biskupstwa pojawiła się... modlitwa, dedykowana walce z chorobą.

Wielu z nas zetknęło się z tą chorobą, przechodząc ją osobiście, bądź też opiekowało się kimś, kto zmagał się z dolegliwościami wywołanymi wirusem. Podczas trwającej akcji szczepień nie możemy jednak zapominać o tych, którzy wciąż podejmują walkę o zdrowie, dlatego prosimy o modlitwę za wszystkich, którzy aktualnie cierpią z powodu zarażenia koronawirusem. Modlitewnej pamięci polecamy także pracowników Sądu Diecezji Opolskiej: panią Joannę Betlejewską oraz ks. Krzysztofa Soczyńskiego. - czytamy słowa księży, którzy publikują modlitwę, dodając, że dedykują ją także personelowi medycznemu, pielęgniarkom, lekarzom, sanitariuszom i "wszystkim ludziom dobrej woli, którzy niestrudzenie poświęcają się na rzecz walki z pandemią". Całą litanię publikujemy poniżej:

Modlitwa o zatrzymanie epidemii koronawirusa i dar zdrowia

Ojcze miłosierdzia, pełni ufności prosimy Ciebie, aby nieszczęście epidemii nie siało już więcej zniszczeń i udało się ją jak najszybciej opanować. Prosimy Cię, Boże, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój tym miejscom, do których dotarła choroba. Wspieraj i chroń personel medyczny troszczący się o chorych. Błogosław wszystkim, którzy starają się opanować sytuację. Do grona zbawionych przyjmij zmarłych na skutek tej choroby i pociesz ich rodziny. Panie Jezu, Lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólno-światowego zagrożenia, ale ufamy Tobie. Udziel nam pokoju i zdrowia. Niech Twój Święty Duch umocni naszą wiarę, obdarzy nas nadzieją i miłością. Matko Boża, nasza Opolska Pani, jak w minionych wiekach, tak i dzisiaj chroń nasi opiekuj się nami. Prowadź nas w miłości do Twojego Syna Jezusa Chrystusa – naszej jedynej nadziei. Święty Rochu, nasz patronie, módl się na nami. Amen.

Podpalił dom w centrum Jeleniej Góry. W środku było 20 osób