Opolskie. Policja ostrzega kierowców z powiatu kluczborskiego przed dzikimi zwierzętami

i

Autor: <a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/ksiazka'>Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com</a> Opolskie. Policja ostrzega kierowców z powiatu kluczborskiego przed dzikimi zwierzętami

Opolskie. Policja ostrzega przed... dzikimi zwierzętami!

2021-08-21 10:10

Policja z powiatu kluczborskiego (woj. opolskie) ostrzega kierowców przed dzikimi zwierzętami. Do wypadków z udziałem saren, lisów, czy dzików dochodziło tam w trakcie kilku ostatnich dni.

Policjanci z kluczborskiego komisariatu przestrzegają kierowców przed tamtejszymi drogami. Ostatnie dni przyniosły dwa wypadki z udziałem dzikich zwierząt; saren, dzików, czy lisów.

- Teraz wiele zwierząt migruje w poszukiwaniu pożywienia, nowego miejsca do życia, a jedną z najtrudniejszych dla nich przeszkód do pokonania są drogi przecinające terytoria ich wędrówek. Największą aktywność zwierzęta przejawiają o zmierzchu i o świcie, pamiętajmy by właśnie wtedy zachować wzmożoną ostrożność, bo skutki takiego zderzenia mogą być katastrofalne - komentuje biuro prasowe tamtejszej jednostki.

Z wypadkach, które przywołują kluczborscy policjanci, na szczęście nikt nie ucierpiał. Żeby tak zostało, apelują o ostrożność i uwagę.

Sonda
Czy miałeś kiedyś groźny wypadek?

Nie lekceważmy znaku drogowego A18-b „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują.

Opolskie. Policjanci z Kluczborka przestrzegają przed dziką zwierzyną

i

Autor: mat.prasowe policja.gov Opolskie. Policjanci z Kluczborka przestrzegają przed dziką zwierzyną