Opole: Półnagi 28-latek uciekał z workiem narkotyków

i

Autor: creativecommons/zdjęcie poglądowe/ opolska policja Opole: Półnagi 28-latek uciekał z workiem narkotyków. Wyskoczył przed oknem

Półnagi 28-latek z siatką narkotyków. Absurd w Opolu! "Uciekł przez okno"

2022-06-24 11:24

Zgłoszenie z Opola dotyczyło przemocy domowej, ale kiedy policjanci stanęli w drzwiach, z okna wyskoczył półnagi, 28-letni mężczyzna z siatką pełną narkotyków, którą w pościgu porzucił. Absurdalna interwencja zakończyła się trzymiesięcznym aresztem.

W niedzielę przed południem mundurowi z komendy w Opolu odebrali zgłoszenie o przemocy domowej na terenie jednego z bloków. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna bije kobietę, więc kryminalni od razu interweniowali pod wskazanym adresem. -  Już na klatce schodowej słychać było kłócącą się parę - relacjonują. Pukanie do drzwi i krótkie przedstawienie się policjantów wywołało natychmiastową ciszę. Ale drzwi nikt nie otwierał, więc jeden z nich poszedł na tyły; tam zobaczył wyskakującego z okna, półnagiego mężczyznę z reklamówką.

Polecamy: Opolskie: Pijani wypadli samochodem z drogi. "Nie prowadziliśmy!"

Rozpoczął się krótki pościg, w trakcie którego 28-latek wyrzucił reklamówkę. Później o miejscu porzucenia siatki poinformował anonimowy świadek, który widział pościg. Okazało się, że w środku było blisko pół kilograma amfetaminy i marihuana. Później przeszukano mieszkania i odkryto kolejne środki odurzające. 

Mężczyzna, 28-letni mieszkaniec Opola, został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokuratura Rejonowa w Opolu zawnioskowała o jego tymczasowe aresztowanie. 28-latek trafił już do aresztu na 3 miesiące. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.